Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen erősen mell meghuzni...

Milyen erősen mell meghuzni egy kerék anyát hagyományos kerék kulcsal?

Figyelt kérdés
Elég annyira hogy éppen rá szoruljon vagy dupla bicepszből vörösödő fejjel kell rá húzni?
2023. máj. 9. 23:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kell*
2023. máj. 9. 23:46
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Vörösödő fejjel, de azért nem olyan erősen, hogy beszarj közben.
2023. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Mindeggyik csavarnak kattannia kell akkor a jó
2023. máj. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne szakítsd be a menetet, de ha nem élsz évek óta fizikai munkából, valószínűleg amilyen erősen csak tudod, az lesz a jó. Amikor olyan az érzete, mintha már "görbülne" a kulcs a kezedben (nem tudom máshogy körülírni), akkor bőven jó. Apám a nívópálcát is betekeri úgy, hogy nem bírom kicsavarni, de a kerékanyát nem húzza meg annyira, mint én.
2023. máj. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Aranyér pattanjon nyugodtan, addig nem szabad megállni.
2023. máj. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 krwkco ***** válasza:

Kb. 100Nm. Vagyis pl. 25 centis kulccsal 40 kg súllyal kell ránehezedni. Sovány embernél majdnem teljes testsúllyal.

"Bicepszre" nem lehet megmondani, mert két ember között akár 3-szoros erőkülönbség is lehet.

2023. máj. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amikor nem tudom már tovább húzni a csavarokat rántok egyet rajtuk.
2023. máj. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyenge vagy akkor erősebben, ha erősebb akkor közepesen. Nem kell agyontépni, mert ha túlfeszíted a fejet elpattan a csavar, Ladáknál pl, a felni szokott berepedni a csavarlyuknál, de nekem egyszer a szerelő ráhúzta 400Nm-re állított akkus géppel, csak épp az a gép tudta a majdnem 400Nm-t, nem csak 100-at mint az olcsó vacakok, hogy rohadna le a keze, és kiette a menetet a kerékagyból, újat kellett bele vágni. Az anyja picsáját az ilyen szerelőknek.
2023. máj. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fillérekért lehet már kapni nyomatékkulcsot, vegyél egyet, ha nem megy és kész. Nincs általános adat, a kocsi gépkönyvében benne lesz a konkrét típusra érvényes meghúzási nyomaték
2023. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát az én kocsim kézikönyvébe ez nincsen benne
2023. máj. 10. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!