Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megvegyem ezt az...

Szerintetek megvegyem ezt az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dilemmában vagyok. Van egy 30 éves kis autócskám (első), amivel nincs semmi baj. Tehát cserére nincs szükségem. Viszont lenne egy lehetősegem lecserélni. 2,5 millióért egy közeli ismerősöm autóját el tudnám hozni. Első tulaj, 10 éves autó kifogástalan állapotban. Egy megbízható távolkeleti kisautó.


A nettő béred 3-6 szorosa szabályba is beleférek. Úgy vagyok vele, hogy 23 évesen most ha ezt leakasztanám, akkor egy 6-7 évre megvagyok autóval elég olcsón. Csupán a fukarság mondja azt, hogy a megtakarításaim majdnem egészét lehet nem kellene elverni mert még igazaból elvagyok az első autómmal.

Kicsit hiúsag, kicsit mégis egy reálisan jó deal lenne.


Ti mit tennétek? Alapesetben az autó árát ~1év alatt meg tudom ismét spórolni.



2023. jún. 5. 21:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A Sportaget ne hasonlitsd a Ceedhez. A Ceed 2006-tol van gyartva, itthon 2007-tol indultak a forgalombahelyezesek. A Sportage 93-mas konstrukcio. Pont annak az era-nak a vegen kezdtek el tervezni, mikor meg volt autogyartas, es nem volt akkora prio a tervezett elavulas. A Sportage egy jo auto. Es egy jo Kia. Kiforrott platformrol beszelunk.

A Ceed egeszen mas.

2023. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy nincs személyes tapasztalatim a Kia Ceed-el, DE! rengeteget olvasok, kutatgatok, nézelődök a témában és bevallom, higy ennyien fikázzák. A táma vloggereitől kezdve az netes cikkekig a felhasználói véleményeken keresztül én mindenhol azt látom, hogy dícsérik/szeretik. A motor persze nagyon fontos, mert a benzin állítólag tényleg nem túl jó, ellemben az 1.6crdi-t az egyik legjilobb dízel választási lehetőségnek tartják ebből az időből. Persze most lehet lesz egy-két okos aki elmindja, hogy nem igaz mert az övé IS beszart, de ez olyan dolog, hogy nekem is beszart a japán autóm elvileg elpusztíthatatlan motorja mégsem mondom, hogy hazug a hype, csak azt, hogy én vagyok a 100-ból egy aki biziny beszopta. Sokan pl nem hajlandóak jó üzemanyagit tankolni, nem hajlandóak olajat cserélni gyakrabban és elromlik a modernebb, kicsit nagyobb odafigyelést igénylő autó, ezért szar lesz.

Egyébként jelenleg nekem is eg, 25 éves autóm van és a cseréjére készülök. Nagyin szeretem, nagyon nem akaródzik, de én azt mondom az, hogy megbíható helyről veszed követhető előélettel, az egy óriási érték. A 30 éves autódra akármennyire is vigyázol szép lassan megeszi az idő már ígysem annak az árából veszel autót ez tény, de rohadt nehéz megbízható helyről venni ma autót. Nem biztos, hogy érdemes ezt kihagyni. Meg aztán gindolkozz el, higy ezen az áron mi mást vennél? Lehet rájössz, hogy mindent kereskedők, nepperek árulnak, egyik autóról sem tudsz semmit ráadásuk típushibák mindenhoo vannak, azok a típusok amikkel viszinylag biztosra mehetsz, azok meg rohadtul és irreálisan drágák.

2023. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak: Igen ezt én is teljesen így gondolom.
2023. jún. 10. 18:01
 24/24 anonim ***** válasza:

Majd ha kettevalik a muszerfal mikor ez is eleri a 15 eves kort, es nem lehet normalisan javitani meg akkor sem ha mar 2x kiszedtek es ujraragasztottak 600 ezerert, lehet hogy mashogy gondolod.

Szived joga megvenni. Leirtuk hogy az adott tipus miert kerulendo. Tulajdonkeppen nem ismerjuk a tipushibait sem annyira friss konstrukcio.

2023. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!