Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meglett a jogsi, hogyan...

Meglett a jogsi, hogyan álljak neki vezetni?

Figyelt kérdés

Meglett a jogosítvány, akarok kocsit venni. Kisebbet jobb venni, vagy vehetek nagyobb, hosszabb sedant, amivel esetleg nehezebb parkolni?

Ti hogyn kezdtetek el vezetni friss jogsival? Családban nincs másnak autó, bent lakok a belvárosban egy nagyobb vidéki városban. Megveszem az autót aztán elindulok vele és egyre tapasztaltabb leszek? Vagy nálatok ez hogyan zajlott?


2023. jún. 10. 18:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
10, ebben sem volt fordulatmérő, csak kb. érzékeltetni akartam, hogy milyen kis frincfranc dolgokon ment a szekálódás, mert ez ikább az volt. Az építő kritikát mindig pozitívan vettem. Még akkor is amikor az első szakmai gyakorlatomon a "hogy lehetsz ilyen balf...sz, hogy alulról kezded mosni a hajtóművet" szavakkal adták át.
2023. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#8 Imádom amikor a saját sztoridat is továbbfonod.


Csak idézlek:

"Mellettem is üvöltözött apám"

"hirtelen ideggyenge és folyamatosan üvöltő lett abból, aki rád szól az autópályán"


Most akkor eldönthetnéd, miről is hadoválsz ;)

2023. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 Mellettem is üvöltözöttből számodra folyamatosan üvöltő lett. Abba nem gondoltál bele, hogy esetleg akkor üvöltött, amikor olyat csináltam, amiből baromi nagy baj lehetett volna? :)
2023. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Meglett a jogosítvány"


Ez pontosan mit takar? Kifejlődött? Felnőttkoróvá vált?

2023. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%

Először akkor menjél, amikor kisebb a forgalom, ismert útvonalon. Szerintem a kevesebb forgalom fontosabb tényező, mert nem sürget senki hátulról. Sajnos mindig nem ülhet melletted vki, aki segít. Nekem csak az önbizalmamat veszi el a férjem. Együtt jártunk páran melóba régebben, ők nem szóltak bele semmibe, amikor én vezettem.

Ha még pénzed, vehetsz tréning órákat, de nagyon drága és kérdés, engedik - e saját autóval és hogy arra menjél, amerre te akarsz. Én vettem hosszú kihagyás után órákat, de mindig ugyanarra mentünk, betéve tudtam már az utat, direkt kérni kellett, hogy menjünk másfelé is.

2023. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónapja lett meg a jogsim. Sajnos még nem volt saját autóm ezért ismerősök autóján gyakorolgattam addig. Kisebb forgalmú utakon. Aztán keresztapám autójával átmentünk a közeli városba majd vissza kb 40 km. Először lefullasztottam az első körforgalomban az autót kétszer. De második alkalommal már nem volt gond. Holnap pedig átveszem a saját autómat 90 km ről fogom haza hozni, persze most is lesz mellettem segítség. Nekem azt ajánlotta az oktató, hogy először kerüljem a városközpont forgalmasabb részeit míg megszokom az autót és legyen mellettem valaki aki tud vezetni.
2023. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!