Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok erről a hirdetés...

Mit gondoltok erről a hirdetésről? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem reklám!


[link]


Elég gondos autótulajdonos vagyok, jelenleg egy Yaris 1.5 TS-em van, amit szeretek, de szeretnék már venni egy olyan autót, ami tényleg érték lehet és aminél nem érzem kidobott pénznek ha a szerelőnek azt mondom, hogy cseréljünk diffi olajat, vagy hogy fél évente átnézetem a futóművet megelőző jelleggel... Tényleg jó a Yaris TS, de autópályára kevés és nem képvisel akkora értéket, hogy arányosnak érezzem ezt a fajta odafigyelést rá.


Audit vagy BMW-t szeretnék venni egy kb. 3 milliós keretből. Igazából nincsen tapasztalatom egy ilyen autó fenntartásával, de a havi jövedelmem biztosan elég rá, viszont nyilvánvalóan nem szeretném ha 500 ezres tételek jönnének meglepetésszerűen.


Nézegetem egy ideje az autókat, a fentin megakadt a szemem. Nekem tökéletes lenne (benzin, manuál váltó, erős motor) és ami fontosabb, hogy nem FSI/TFSI motor, ami ebben az évjáratban elég nagy öngyilkosság. Úgy tudom, ez a 2.4 V6 elég jó konstrukció.


Természetesen átnézetném a vásárlás előtt, de érdekelne a véleményeteket, mennyire jó ez a motor, mik az esetleges típushibái, illetve reális-e ez az ár ezért az autóért.


Előre is köszönöm.



2023. júl. 3. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Yarisból ebbe 🥲 Meg fogsz lepődni mennyivel többet kér egy ilyen dög. Amúgy meg vizsgáltasd át, innen a kanapémról én nem tudom neked megmondani hogy szopóroller-e ez az autó vagy sem.
2023. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem is Audim van, szóval nem vagyok a márka ellen, az biztos, hogy egy Yaris után ez űrtechnika lesz.


Amit viszont nem értek, egy viszonylag pörgősebb modell után akarsz egy ilyen lomha dögöt. 177 lóerő 1500 kilóra, minden lesz csak nem dinamikus.


A havi fenntartási tapasztalat a sokadik prémium autóm után az, hogy van, hogy évekig olajcserét kell csak csinálni rajta, meg gumit venni ha elkopik, aztán van, hogy egyszerre ráköltesz akár 1 milliót is.


A mostani Audim is ilyen kb vétel után egyből 1,5 milliót költöttem rá, aztán 2 év alatt azóta minimálisat.


A korábbi E90-es BMW-mre eladás előtt 1 évvel költöttem kb 700 ezret kettőstömegű, kuplung, fékek.


Szóval ez tényleg attól függ mennyire foglalkoztak vele, meg mi az ami pont nálad adja meg magát.

2023. júl. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Akkor te milyen modellt tudnál ajánlani a fentiek alapján?

(Audi v BMW) Valóban fontos lenne, hogy erős, pörgős autó legyen.

2023. júl. 4. 06:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hirdetésben nincs reklám?
2023. júl. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"viszont nyilvánvalóan nem szeretném ha 500 ezres tételek jönnének meglepetésszerűen"


Pedig ez egy 19 éves autó, szóval bármi lehet, és azt ugye te sem hiszed el, hogy ebben tényleg csak 175 ezer kilométer van, és a yaris után ez a hajadat is leeszi, a 2.4 es benzinmotorral.

Becsületes nepper mondta egyszer, hogy ilyen autót az vegyen, aki egyik hónapban kifizet szervízre 800 ezret és a következőben ha valami gond van akkor újabb 500-at és NEM FÁJ, neki a kiadás.

2023. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem akarok, ajánlani neked konkrét típust mivel én totál másfajta méretű autókban gondolkodom, én pl a hot hatch-eket szeretem azért is van most egy Audi S1-esem na az a pörgős, de az nem a 3 milliós árkategória.


Viszont, ha te a nagy autóban gondokoldsz, mint az A6 akkor azt tudom csak javasolni, nézd a kg/lóerő arányt, mert lehet valami 200-250 lóerő is ha hozzá 2,5 tonna, akkor lomha lesz.


Én talán relatíve nagyobb autóban Audi A4 vagy BMW 3-as modellek környékén nézelődnék, azokban azért még benne van a játékosság egy dinamikusabb motorral.


A fenntartás viszont se így se úgy nem lesz olcsó, főleg nem egy Yaris szint. A prémium autó ha öreg is, akkor is prémium autó, fenntartás szinten.


Ezért is divat itt azzal gúnyolódni, ha majomra van pénzed, legyen pénzed banánra is.

2023. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!