Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikertelen forgalmi vizsga...

Sikertelen forgalmi vizsga után mikor kaptatok új időpontot a következő vizsgára Budapesten és mennyi pótórát vettetek még az oktatótól?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 hónapra rá kaptam időpontot az órát meg ahogy te érzed heti egy azért nem ártana
2023. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És neked sikerült a második vizsga? Eléggé elkeseredtem. :(
2023. aug. 3. 19:00
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele próbálj meg ne szomorkodni és magadat hibáztatni, engem szopattak úgy ahogy csak tudtak 5. Vizsga lett sikeres az első tavaly október elsején volt az 5. Pedig május végén
2023. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
40 ezer zsebbe az oktatónak, aztán megy a vizsga elsőre. Olcsóbb, mint bukással bohóckodni.
2023. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából én rákérdeztem az oktatónál hogy vigyek e plusz pénzt és azt mondta ne, sőt azt is mondta hogy nem tudja előre hogy ki lesz a vizsgabiztos, így inkább neki se.


Bízom benne hogy másodjára sikerül majd és nem aggódom túl ennyire mint ma.

2023. aug. 3. 21:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlással meg lesz az!
2023. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rajta leszek! 😊
2023. aug. 4. 16:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Az első az csak próbavizsga, főleg, ha vizsgadrukkos az ember. Tökéletes arra, hogy megismerje a vizsgahelyzetet, és ha jól tud teljesíteni / szerencséje van a körülményekkel (pl. forgalom), akkor átmenjen.

Az első vizsga elején amikor néztem át az autót, gondolkodtam rajta, hogy minden megvan-e, de csak bambultam, nem tudtam gondolkodni a vizsgadrukktól. Vezetés közben ehhez képest egészen összeszedett voltam, de a teljesítményem így is távol volt az utolsó gyakorlati órákon tanúsítottaktól, pedig csontra ugyanitt mentünk a vizsgán is. Meg is buktam negyed óra után, mert nem tudtam jól megítélni, hogy meg kell-e állnom egy bizonyos gyalogos előtt (habár nem kereszteztük egymás útját, mert mire a zebrához ért, én már bőven elmentem előtte)…meg kellett volna.

Ehhez képest a második alkalom sokkal jobban ment. Nyilván ott is nagyon izgultam, ráadásul az első 10 perc vezetés utáni bukta megpecsételte az önbizalmamat is (úgy éreztem, hogy esélytelen, elengedtem a vizsgát, úgy éreztem, hogy leghamarabb 3-4. alkalommal sikerült. Nyár eleje volt, már éppen azon gondolkodtam, hogy erre fog elmenni az egész nyaram…). Ez sokat segített, mert bár tudtam, mekkora tétje van a dolognak (utána két héttel mentünk nyaralni, kellemetlen lett volna kihagyni azt a közel 500 kilométernyi vezetést, +eleve nyáron van a legtöbb alkalmam vezetni), mégis elengedtem az adott vizsgát, ami nagy terhet levett a vállamról. Ezen felül pedig már tudtam, mire számítsak, hiszen az első vizsgán volt rá alkalmam. Így másodjára már sokkal jobb volt az egész (igaz, emellé jó útvonalat is húztam), és bár voltak hibáim, korrekt vizsgabiztost kaptam, akinek nem ez volt a célja (nem fizettem pluszba), nagyjából tiszta fejjel, sokkal nyugodtabban mentem végig, így végülis sikerült.

Kicsit elnyújtottam, de a mondandóm lényege, hogy nem kell aggódni, lélektanilag egyre könnyebb lesz minden vizsga, hiszen már tudod, hogy mire számíts. Kivéve, ha azon aggódsz, mikor buktatnak meg, ne erre figyelj, ha elcseszted, úgyis szólni fog a VB.

Egyébként (2022.) június 9-én volt az első, 27-én a második vizsgám (igaz, Cegléden), osztálytársam viszont ősszel, Budapesten csak bő másfél hónappal későbbre kapott időpontot, szóval nagyon függ attól, melyik vizsgabázisról van szó.

Két pótórát vettem, a vizsga előtt azt hiszem 3 nappal.

2023. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Szó szerint így voltam én is. Gyakorlaton minden szuper, vizsgán pedig olyan hibáim voltak mint még soha előtte. A nevem is alig bírtam leírni a papíron mert remegett a kezem, de eleve úgy mentem oda hogy az első nem az én vizsgám lesz, hanem majd a második, mert addigra már nem lesz ismeretlen a helyzet. Mostmár tudom hogy néz ki ez az egész. Tudom mire figyeljek oda mégjobban, illetve veszek is még legalább 2 órát én is az oktatómtól.
2023. aug. 5. 11:25
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

Így-így. Ha nem olyan hibád volt, ami gyakorlat kérdése (pl. parkolás), akkor felesleges a szintentartásnál több órát venni, pláne, hogy manapság már olcsóbb a vizsga, mint akár csak 1 gyakorlati órát venni.

2023. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!