Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó klíma rendszeréből...

Egy autó klíma rendszeréből szivárgó gáz ellenőrzése,megállapítása egy szerelőnek mekkora munka?

Figyelt kérdés

23 éves T4 Transporter,manuális klímás,elszivárog a gáz.Ennek a megállapítása UV-vel festett próbatöltéses ellenőrzéssel mekkora munka?

Csak mert több szerelő riogat mindenféle hajmeresztő árakkal,meg hogy szanaszét kell szedni a kocsit és hogy több hétig ott kell hagyni a szerelőnél.Másik szerelő szerint nem érdemes foglalkozni vele,harmadik nem vállalja,csak az újszerű autókat,stb,stb.Lehetne sorolni a kifogásokat.

Igaz ez,hogy ekkora nagy nyűgös meló ez?

Kérném az válaszoljon,aki ért hozzá,és van tapasztalata ilyen téren.



2023. aug. 30. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A hibakeresés mindig lutri, pláne ilyen öreg, pláne munkásautóknál. Látatlanban egy lerúgott, vérestorkú romhalmazra assziciál mindenki. Ezért nem mernek találgatni.

Persze jó esetben 1 óra, lefejti a gázt, feltölti CO-val, aztán nézegeti, hol jelenik meg a festék. A gond ott van, hogy ha a hűtőn mondjuk, azt viszonylag gyorsan észre lehet venni, de ha valahol a radiátor környékén, az már neccesebb feltárás. Nem lehet előre megmondani, hogy felnyitja a motorháztetőt aztán szembespriccel a festett gáz, vagy mélyebben bele kell ásni magad. Nyilván a több hét irreális. Ez tipikusan az a szerelő lenne, aki belenéz gyorsan, ha megvan a hiba, akkor gyors pénz, ha nem, akkor félretolja, hogy szöszöljön vele, amikor van felesleges ideje. Na ilyenhez nem szabad vinni. keress egy negyediket, aki dolgozni is akar

2023. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sima levegővel kell próbanyomást csinálni, mert a gáz ha elszökik azzal feltölteni sokba kerül.

Majd ha megtalálták és megcsinálták csak utána feltölteni gázzal.

2023. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérdezted már. Akkor is mondtuk, hogy 2 perctől 4 óráig bármi lehet, a szivárgás helyétől függ. Azóta ez nem változott.
2023. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szolovjov ***** válasza:
Autószerelő nem fogja elvállalni. Klímáshoz vidd el.Ő megcsinálja a szivárgás ellenőrzést.
2023. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 Igen kérdeztem már,de látom te is arra összpontosítasz,hogy engem lecsessz XDXD,Amúgy ha egy átlagos szivárgás problémás rendszert nézünk,egy nap alatt át lehet ellenőrizni?

#4-esnek nagyon köszönöm a nem a kérdésre adott választ,illetve leírnám,hogy egy klíma problémás kocsit nyilván nem egy ruhavarrodába viszek javíttatni.

2023. aug. 30. 14:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"te is arra összpontosítasz,hogy engem lecsessz"


Nem csesztelek le, leírtam akkor is, meg most is a választ.


1 nap alatt át, de elég nagy a különbség egy 2 perces szelepcsere és egy műszerfal kibontós párologtató között, szóval ezzel szerintem nem vagy előrébb, a kérdésre a válaszhoz nem kerültünk közelebb. Nem is fogunk.

2023. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Szóval kb 1 nap alatt át lehet nézni egy ilyen kocsit,ha egy klímás bevállalja?

Nagyjából ez volt a kérdésem,köszi! :)

2023. aug. 30. 16:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 Át, ha feltételezzük, hogy más dolga nincs. Az az 1 nap, nevezzük 8 órának, simán átcsúszhat másnapra, attól függ hogyan tud haladni.
2023. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 legyen mésfél nap,kettő max.Okés köszi!

Szerintem is így reális.

Csak sokszor nem értem,hogy sírnak az emberek,hogy milyen drágaság van,és mindenki csóró ebben az Országban,de amikor adnék melót a T4-esemmel(és nem tudják hogy lenne rá pénz),akkor nem vállaljuk,meg öreg tragacs.

Érdekes dolgok ezek.

Én persze tolom a külső szigetelést 38 fokban is,mert meló és fizetik,a klímásnak meg nem tetszik a T4 klíma meló egy árnyékos,talán még klímás műhelyben.

2023. aug. 30. 16:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ha jól emlékszem ezt leírtam a régebbi kérdésednél is. Egy ilyen munka sok időbe telik és lehet hogy szart sem keres vele, vagy legalábbis közel sem annyit, ami miatt megéri akár órákat izzadni vele. Ezért nem vállalják. Ezért nem vállalunk mi sem klímajavítást. Tölteni töltünk, de ha más baja van, akkor már nagyon megválogatjuk. Szivárgás esetén megnézzük a szelepeket, ha ott ereszt gyorsan kicseréljük, esetleg ha egy csavaros csatlakozásnál, akkor kicseréljük az O-gyűrűt, ennyi. Ha nem indul a kompresszor, akkor biztosítékot megnézzük, illetve hogy a behúzótekercs kap-e áramot, ennyi. Ha nagyon könnyen hozzá lehet férni, akkor még esetleg a behúzótekercset és a kuplungját cseréljük. Részletesebben belemenni nem éri meg. Van helyette más munka, ami jobban fizet.


Megértem, hogy ez így szar a tulajok számára, de te is írtad: kevés a pénz. Muszáj megválogatni és a magasabb ár/érték arányú dolgokkal foglalkozni, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy a "semmiért" elhaknizzunk egy egész napot. Szerintem ezt meg lehet érteni, te is egészen biztosan így választanál, vagy választasz a saját munkádban, ha ilyen jellegű.

2023. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!