Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó klíma rendszeréből...

Egy autó klíma rendszeréből szivárgó gáz ellenőrzése,megállapítása egy szerelőnek mekkora munka?

Figyelt kérdés

23 éves T4 Transporter,manuális klímás,elszivárog a gáz.Ennek a megállapítása UV-vel festett próbatöltéses ellenőrzéssel mekkora munka?

Csak mert több szerelő riogat mindenféle hajmeresztő árakkal,meg hogy szanaszét kell szedni a kocsit és hogy több hétig ott kell hagyni a szerelőnél.Másik szerelő szerint nem érdemes foglalkozni vele,harmadik nem vállalja,csak az újszerű autókat,stb,stb.Lehetne sorolni a kifogásokat.

Igaz ez,hogy ekkora nagy nyűgös meló ez?

Kérném az válaszoljon,aki ért hozzá,és van tapasztalata ilyen téren.



2023. aug. 30. 07:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#9: Igen, ha meg azt mondaná, hogy az óradíja 15k, és 1-től 12 óráig bármi lehet, akkor egy gyors fejszámolás után rácsapod a telefont. Akinek T4-re futja arról jogosan lehet feltételezni, hogy nem fog kifizetni 12x15k-t egy olyan dologra, mint egy klímaszerelés. Arról nem is beszélve, hogy neki is termelni kellene. Hogy oldja meg, hogy ha 1 óra alatt végez, ne álljon üresen a műhely másfél napig. Vagy ha csak 12 óra, akkor hogyan csúszik a többi ügyfél? Nyilván az egyszerűe kuncsaft rávágja, hogy már nem az övé, de amikor ilyenek miatt azt mondják, hogy ott kell hagyni pár napra, akkor már megy a szájhúzás
2023. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11 "Hogy oldja meg, hogy ha 1 óra alatt végez, ne álljon üresen a műhely másfél napig"


Ilyenkor szoktuk azt mondani, hogy rakja le, majd kész lesz. És emiatt írtam, hogy mondjum ha 5 óra alatt van meg a munka, akkor sem biztos hogy 1 napon belül megvan, mert lehet csak 2 nap múlva kezdenek hozzá, aztán aznap sem tudnak vele foglalkozni csak 3 órát összesen, utána megint lehet semmit 2 napig... Régebben csináltunk ilyet, de sokszor hiába fogadják el ezt és látszólag értik meg, utána rövid időn belül mégis elkezdenek zaklatni, hogy mi van. Semmi bazmeg, mondtuk hogy majd szólunk. Már nem is foglalkozunk ilyenekkel.

2023. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12: Én értem, a kérdező nem, ezért írtam körbe részletesebben...
2023. aug. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11

Nem tudom miért írtad,hogy akinek T4-re futja,jogosan lehet feltételezni,hogy...

Látod ez a baj sokszor,hogy egy kocsiból ítélkeznek emberek.Egy csomóan meg akarják venni,olyan jó állapotban van a T4 Dokám,csak most bejött ez a klíma bibi.De bezzeg ha egy aranyláncos Rolex órás német sel mersis lennék,egyből minden klímás ráérne még s.ggnyalásra is.

De ma találtam egy embert aki elvállalta,és átnézi a rendszert.

Köszi a válaszokat!

Üdv.Mindenkinek!

Aki akar írjon,én kiszálltam.

2023. aug. 31. 18:02
 15/15 anonim ***** válasza:

#14: Azért, mert ez egy munkaeszköz. Tudná finanszírozni, akkor venne jobbat a vállalkozó, így működik a világ. Nyilván te vagy a kivétel, aki egszemélyes vállalkozóként járhatnál G63 AMG 6x6-tal is, de nem ez az átlag. Egyszerűen az autó értékével összemérhető árú javítással a többségnél már gond van finanszírozás terén. Ez nem személyes, így működik a világ


#11

2023. szept. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!