Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet leküzdeni az...

Hogyan lehet leküzdeni az autóvezetéstől való félelmet?

Figyelt kérdés
Friss jogsis

2023. szept. 14. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéssel.
2023. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Sok-sok gyakorlással, elöször üres parkolóban meg tanulni az autót rendesen kezelni, megtanulni, hol vannak a sarkai, eleje, hátulja, oldala, utána nem forgalmas helyen menni minél többet.
2023. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pl,hogy erőt veszel magadon,mert nem azért fizettél ki többszázezer forintot,hogy utána csak a fiókban porosodjon a jogsid.
2023. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó jót mond, szakemberrel fel kell építeni a stratégiát és szépen fokozatosan túl lehet lépni rajta, csak úgy nekiesve nehezebb és rosszabbak az esélyek.
2023. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Kicsit kamus kérdés. Nehogymár ez jogosítvány megszerzése után derüljön ki, és nem alatta. Sőt már előtte is ült autóban, látta milyen a forgalom, így ha valaki fél ettől az eleve el se kezdi a tanfolyamot.
2023. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 kamuzás egy túrót. tudod, hányan teszik le a jogsit szülői unszolásra, aztán a közelébe se mennek az autónak, mert félnek?
2023. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamu, én is így vagyok. Két éve vezetek, egy éve napi szinten. Amikor már vezetek, annyira koncentrálok, hogy nem jut eszembe pánikolni, de vezetés előtt mindig. Főleg a vadaktól meg az előzési helyzetektől. Persze több lóerő megoldaná az utóbbi problémát.
2023. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mikor először vezettem egyedül én is kicsit paráztam, de 1-2 óra vezetés és elmúlik.
2023. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg a vadaktól meg az előzési helyzetektől"


30 éve vezetek, és tavalyelőtt kiugrott elém egy őz. Hétvégéket leszámítva, napi szinten vezetek 30-30km-t melóba, de azóta sokkal jobban lesem az útszéli terepet. Szóval ha azt nézzük akkor ez a para soha nem fog elmúlni, mert vadak vannak bőven. Minden hétre akad valami ami átszalad előttem, szerencsére csak róka vagy macsak, de tegnap pl egy mókus. Előzés meg a helyzetfelismerésen múlik, nem a lóerőn, mert egy jól belátható útszakaszon simán lehet előzni ha megvan a sebességkülönbség.

2023. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén én is túlgondolós és parázós voltam mindig ami a vezetésnél főleg előjött. Pontosabban szinte soha nem vezetés közben, hanem mondjuk előtte stresszeltem, hogy hova kell menni, hol kell majd kanyarodni, hol tudok parkolni stb.


Vagy eleinte vezetés közben is volt bennem természetesen bizonytalanság.


De erre egy megoldás van: Vezetni kell.


Minél többet, minél többfelé. Én direkt néztem ki helyeket 100-200 km-re és úgy vezettem. Előbb utóbb már lesz annyi rutinod, hogy nem nagyon lesznek új helyzetek.

2023. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!