Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körforgalomban szoktál balra...

Körforgalomban szoktál balra indexelni?

Figyelt kérdés

A korábbi oktatóm arra tanított, hogy amikor behajtok (és a körforgalomban is) balra kell indexelni, és közvetlenül kihajtás előtt jobbra.


Másoktól viszont azóta mindig azt hallom, hogy meglepődnek minek indexelek balra.



2023. szept. 21. 17:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
He??
2023. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy szoktam, nem kell. Azzal, hogy behajtasz a körforgalomba, nem változtatsz irányt. A kihajtás előtt viszont jobbra kell indexelni, hogy jelezd: elhagyod a körforgalmat.
2023. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
90%

Mivel konkrétan nem tudsz másfelé menni, értelmetlen indexelni.

Nem is kell, nem tudom honnan vette ezt a marhaságot az oktatód.

2023. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Az Egyesült Királyságban szoktam balra indexelni a körforgalomból.
2023. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit mondott az oktató, mert Magyarországon ilyesféle szabály nem létezik. Más országokban igen, viszont nálunk csak kihajtásnál kell jobbra.
2023. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

A körfogalomban nem kell irányjelző, mert adott a "kötelező haladási irány".

Az már csak hab a tortán, hogy amikor amikor egy egyenes végén becsatlakozol a körforgalomba, akkor amúgy is jobbra fordulsz, tehát nem csak fölösleges hanem logikátlan is a balra irányjelzés.

2023. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Mivel konkrétan nem tudsz másfelé menni, értelmetlen indexelni."


Közben meg itt másik kérdésnél azt mondták, hogy ebben a fordulósávban kell indexelni a kanyarnál, holott itt is csak egyfelé haladhatsz a sávban, követed a kanyart, más lehetőség nincs:


[link]

2023. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Behajtásnál nem indexelek. Max. akkor indexelek balra, ha nem az első kijáraton hagyom el a körforgalmat, és látom, hogy várakozik valaki. Akkor sem azért indexelek, mert kötelező, simán csak jelzem a várakozónak, hogy nem hajtok ki, és nehogy megpróbáljon bevágni elém... 😅
2023. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mini körforgalmakban én is szoktam, mert így nem jön be elém a szemből érkező jó esetben.

Pl. itt:

[link]

2023. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem indexelek , műszakiztatáskor van ez a valami csak használva
2023. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!