Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körforgalomban szoktál balra...

Körforgalomban szoktál balra indexelni?

Figyelt kérdés

A korábbi oktatóm arra tanított, hogy amikor behajtok (és a körforgalomban is) balra kell indexelni, és közvetlenül kihajtás előtt jobbra.


Másoktól viszont azóta mindig azt hallom, hogy meglepődnek minek indexelek balra.



2023. szept. 21. 17:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De nagyon ritkán láttam már, hogy van aki csinálja. Azt hittem, hogy ez csak valahol külföldön divat.

2023. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Van olyan ország ahol szokás, itthon nem, sőt, összezavarod a másikat.
2023. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
Körforgalomban indexelni? Csak jobbra kötelező kihajtáskor, de azt is mindenki rosszkor csinálja. (Kijáratod előtti kijárat melletti elhaladásnál már ki kéne rakni, hogy ténylegesen jelezz is valamit vele.) Sokkal többre mész, ha a mozgásából találod ki, mit szándékozik csinálni.
2023. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

Látszik az egy bites logika

Ha kanyarodik a főút akkor indexelnek mert többlet információt adnak viszont aki a bent maradást jelzi az egy hülye :D van értelme jelezni a bent maradást ha nem az első kijáraton mész ki.


Kérdésre válaszolva: én semelyik irányba nem indexelek úgyhogy nálam ez nem létezik.

2023. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
#15 Kanyarodó főútvonalon az indexelés csak annyi többletinformációt ad, hogy az indexelő nem figyeli a rá vonatkozó táblákat. :D
2023. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem, a környező országokban csak Romániában kell. Ha Magyarországon látok balra indexelni valakit, az 99%-ban román rendszámú, életemben eddig kevesebb, mint 10 alkalommal láttam magyar rendszámú autót balra indexelni egy sima, egysávos körforgalomban, pedig minden nap járok néhány körforgalomban.

Egyébként annyi többlet információt adsz vele a behajtásra várakozóknak, hogy indexelni fogsz a kihajtáskor, nem pedig 🦷állat módjára kimész jelzés nélkül, bizonyos esetekben akár teljesen indokolatlanul megakasztva az egyébként gördülékenyen haladó forgalmat.

2023. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
23%
#17 Ne haragudj, amikor te behajtasz egy körforgalomba, már akkor tudom, hol fogsz kihajtani. Kivéve, ha gyökkettővel, kormányt rángatva mész. Ez az indexelgetés totál hülyeség. Senki nem csinálja időben. Általában már rég elkezdtek kifele kanyarodni, mire kirakják a jobb indexet, pedig semmi értelme nincs, ha nem dolgozik az irányjelző legalább 1-2 másodpercet.
2023. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#18

Szuper, csak sajnos az emberek többsége kiszámíthatatlan, nem úgy irányítja az autót, hogy előre látható legyen a szándéka, így irányjelzés híján kénytelenek vagyunk megállni, a kérdéses esetben teljesen feleslegesen.

A végével viszont egyetértek, kivagyok tőle, amikor a kikanyarodás közben rakja ki valaki az indexet. Én a “kijáratom” előtti kijárat elhagyása után rögtön (amikor már nem megtévesztő) ki szoktam tenni az irányjelzőt, hogy szerencsétlen behajtónak ne kelljen feleslegesen megállnia.

2023. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

#7 igen, teljesen jogos a felvetés!

De itt indexeli kell.

Mindenki más miatt, aki esetleg nincs tisztában azzal hogy akkor a te sávod hogy is halad pontosan.

Mert mondjuk először jár ott és nem fogja fel hirtelen h a sok sávból melyik merre megy, csak az autókat nézi.

De egyébként tényleg nem tudsz másfelé menni, de ahogy az egyik válaszoló mondta:

Itt irányt váltasz, a körforgalomba pedig behajtasz, de nem váltasz irányt, hanem idézőjelben egyenesen mész :D

Ami nem egyenes ha úgy vesszük, de ilyen a kresszben van.

Pl. van olyan, hogy ha egyenesen mész, letérsz a főútról (ami épp kanyarodik) és ezért indexelned kell, hiába mész technikailag egyenesen.

2023. szept. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez Portugáliában és Franciaországban szokás. Ha itthon látsz francia rendszámú autót valószínűleg indexelni fog balra a körforgóban. Vagy inkább úgy vettem észre, hogy aki balra indexel a körforgóban szinte biztos hogy francia rendszámos.
2023. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!