Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csúszott ennyibe hóba a...

Miért csúszott ennyibe hóba a 4 évszakos gumi?

Figyelt kérdés

Tavaly Zakopaneba voltunk decemberbe, akkor esett le a legnagyobb hó, de csak lépésben tudtunk haladni, mert friss hó volt az úton végig és csúszott.

Vredestein quatrac 5 , 1 éves gumi, idén kicsit félve indulok neki vele az útnak, vigyek hóláncot ?



2023. okt. 11. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ennyibe hóba vigyél decemberbe.
2023. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Vagy vigyél a keréken négy normális téli gumit. Az ilyen olcsóbb négyévszakos gumik is csak tűzoltásnak jók, hogy szo-szo megfelel a törvénynek azt ha lehull az első hó bedobod a kocsit az árokba.
2023. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából magyar viszonylatba vettem, mert itt nyáron nagyon szuperül teljesít, és a tèl se olyan vészes. De erről az egy útról lenne szó, erre nem akarok kiadni 100 ezer forintot a 4 téli gumira..
2023. okt. 11. 12:29
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél hóláncot
2023. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

A négyévszakos mindenképp kompromisszum. Nem lehet tőle elvárni, hogy közel úgy teljesítsen, mint egy normális felsőbb kategóriás kifejezett téli gumi. Itthoni mostanában lévő telekre megfelel. Bár az sem garantálható, hogy már itt sem lesz soha többet rendes hó, ha csak pár napra is. Mi van ha ont akkor kell menni valahova?

Szóval a lényeg, ha rendszeresen jársz havas helyeken, akkor jobb a külön téli/nyári garnitúra. Ha most ez van, csak azért én se dobnám ki az egy-két éves gumit. A hólánc jó ötlet ha ott van a kocsiban. Ha nem kell, legfeljebb nem használod.

2023. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, viszek hóláncot, tavaly hólánc nélkül is kibírta, csak hát eléggé csúszott, de ilyen nagy hóba lehet tök mindegy mi van rajta. Sajnos nincs tapasztalatom , ez az első autóm, és kellett rá vásárláskor az új gumi, úgy voltam vele adok egy próbát neki. Esőbe, melegbe is jól teljesít, legközelebb is 4 évszakosat vennék rá, maximum annyi különbséggel, hogy olyat nézek, ami télen nyújt jobb teljesítményt.
2023. okt. 11. 12:36
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon jó példa arra, hogy ami "mindenre jó", az igazából semmire sem jó.🤨
2023. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

A hó csúszik.

Téli gumival is.


Nem véletlenül kötelező a hólánc sok helyen.

2023. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Vredestein kalap xar. Nyáron még tragikusabb. Majdem újonnan kibaxtam. CrossClimate van helyette. Legdrágább legjobb. Búnusz csendesebb. Nem kicsit.
2023. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Nekem is volt Vredestein 4 évszakos, nyáron is, télen is csúszott mint a takony.

Ettől függetlenül, hóban a téli is hasonlóan fog viselkedni. A bordázatuk hasonló. Én nem vennék télit, hólánc a hajtott tengelyre és mehetsz, ésszel.


#2 Aki hóban egy 4 évszakossal berepül az árokba, az télivel is. Sőt. Télivel még rátesz egy lapáttal a hamis magabiztosság. :D

2023. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!