Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes így robogózni, vagy...

Érdemes így robogózni, vagy tegyem le legalább az A1-es jogsit?

Figyelt kérdés

Napi szinten lenne kb.15 km út jó időben. Van egy kb. 5km-es elég forgalmas szakasz ebből, ahol 90 km/h a korlát, a többi lakott terület.

Szerettem volna A2 jogsit tenni, de most úgy adta ki az élet, hogy jövő nyáron is legfeljebb a jogsi lehet meg, normális motort már nem fogok tudni venni.Az A1-et még talán össze tudnám hozni, hogy vegyek mellé gépet, de azt olvasom itt többektől, hogy 70-nél nagyobb utazó sebességre ne számítsak egy 125-ös motortól.

Arra gondoltam, hogy eljárnék egy komolyabb 50ccm-es robogóval ezen a távon, egy olyannal, ami nem erőlködik a 100kilóm alatt sem, ha 60-nal kell menni. Ezt a 60-at még be tudnám nyelni, az autósoknak is jobb egy ilyet előzni, de a mostani kis hondámmal max. a 35 kényelmes, érzem, hogy 40-nél már küzd hosszú távon.

Az egyik kérdés az lenne, hogy mennyire nézné egy mögöttem haladó rendőr, esetleg, hogy nem 40-nel poroszkálok az 50-es robival a 90-es táblánál, hanem 60-nal? Nem hiányzik a büntetés.

A másik az lenne, hogy a nagy testű 4 ütemű 50-es robogók tényleg bírják a valós 60-as utazót, vagy csak legenda, és 50-nél letérdelnek a férfitest alatt...?



2023. nov. 7. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes.
2023. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem csak ezért ne csinálj A1 et. Véleményem szerint a legfeleslegesebb kategória.

50es robogók sokkal olcsóbbak és a fenntartásuk is, emellett nem sokkal gyengébbek. Viszont ha 50es akkor 2 ütem mindenképp.

A2 kategóriában meg olcsóbban találsz motort mint A1 ben.

nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is az van, hogy az A1 egy tök felesleges kategória, ha elmúltál 18, az A2 meg jó tud lenni, ha még nem vagy 24, és lehet, úgy látod később, hogy nem is kell a nagy A. Ha viszont elmúltál 24, akkor én még az A2-t sem javasolnám.


Közlekedésbiztonsági szempontból jó kérdés, hogy jobb-e 60-nal menned, mint 40-nel a 90-es úton segédmotorral, szerintem speciel nem, nem véletlenül az a szabály, ami.

nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"70-nél nagyobb utazó sebességre ne számítsak egy 125-ös motortól."


50cm3-as motorom is megy 70-et, akkor nehogy már egy 125-ös csak ennyit tudjon, viszont persze minnnél kissebb köbcentit pörgetünk, annál kevésbé.

tartós. Tapasztalatból mondom, hogy 90-es útra nem menjél olyan motorra, ami nem tud minmum ennyivel menni. Én 2x2 sávos úton jártam dolgozni 30 kilométerre, és még így is, hogy az autósnak ott volt a másik sáv, némelyik arra sem volt képes, hogy átmenjen, sok esetben alig tartottak oldaltávolságot mikor megelőztek, ami azért elég ilyesztő. 2 hónap után, többek közt ezért is iratkoztam be nagymotorra.

nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!