Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell robogózni? Bővebb...

Hogyan kell robogózni? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly augusztusban vettem egy kisebb robogót, (Honda dio)hogy autó helyett mégis csak költséghatékonyabb lenne azzal járni dolgozni, viszont rettenetesen félek vele közlekedni.

Soha életemben nem ültem motoron, szóval nem is tudom mit gondoltam. Az első próbálkozás alkalmával akkorát esetem vele, hogy azóta a közelébe se megyek.🥺Nagyon lassan,az udvarban egy kör erejéig még megy a dolog,de egyáltalán nem mernék többre vállalkozni.

A szomszéd néni meg magabiztosan "száguldozik" vele. ☺️

10 éve van jogosítványom, minden baleset nélkül, de a robogó kifog rajtam.

34/L vagyok. (csak mert látom ez itt nagyon releváns információ.)



2022. máj. 20. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
keressél egy motoros iskolát és iratkozz be pár órára
2022. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biciklizni tudsz? Ha nem, akkor azzal érdemes kezdeni. Ha a bicikli megy, akkor már a robogó is fog.
2022. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A biciklizés megy🙂

Szerintem csak a félelmem nagyobb attól, hogy újra elesek.

2022. máj. 20. 12:02
 4/18 anonim ***** válasza:

Ja, az lehet. Akkor csak a gyakorlás fog segíteni.

Arra figyelj, hogy dőlj előre gyorsítaskor, mertt ha a kormányban akarsz megkapaszkodni, annak rossz vége lesz :))

2022. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 krwkco ***** válasza:

Amikor én Korfun életemben először vezettem robogót, a kanyarokban azt mondogattam magamban, hogy ez is olyan, mint egy bicikli. És minden sokkal jobban ment.

Egy óra önálló gyakorlás után már utassal robogtunk. :-)

(Autóvezetői gyakorlatom már volt és a kölcsönzőstől is kaptam egy 5 perces oktatást. A hátsó ülésről fogta a kormányt és megmutatta, hogy a centrifugálkuplunggal, hogyan csökkentsem a sebességet a kanyarban.)

Szóval nem nagy dolog, csak egy kis önszuggeszció kell.

2022. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazából a kanyaroktól félek, meg attól is, hogy nem tudom megtartani. Maga az elindulás is olyan macerás nekem.inkabb csak bőgtem a motort de alig megyek 10 - el.

150 cm vagyok és 50 kiló éppen, hogy a lábam leér róla.

Soha a büdös életbe nem megyek vele 2 km-t, max ha az udvarba tologatom mint a csattogós lepkét.Na a Kalahári sivatagba kellene gyakorolnom, ott nincsenek kanyarok. 🙂

2022. máj. 20. 13:32
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha mást nem de fejbe lekell játszani hogy mi hogy van és mit hogy kell kezelni.

Tehát tudd hogy a gáz az mire szolgál, meg a fék is.

Az a nagy hiba a kezdőknél hogy azt se tudja mi micsoda és ráül , majd tövig csavarja a bajuszát és szinte kiugrik alóla. AZ anyósom is így volt , ráhúzta aztán úgy megijedt és akkorát esett hogy borzalom.

Megkell tanulni a gázt levenni is.

2022. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Gina Vespario, a híres toszkánai szépség és későbbi női motorversenyző írt erről egy memoárjában "Mia amoro, robogo rizotto" címmel egy nagyon alapos fejezetet.

Gondolom nem kell bemutatnom őt, hiszen első nőként robogott be az Castel Sant’Angelo-ba és majd végig egykerózott a Sixtus kápolnáig az alagúton keresztül - ezzel is tiltakozva a Vatikán túlságosan hímsoviniszta berendezkedése ellen. Ha elolvasod ezt a fejezeted tökéletesen fogod tudni a robogózás csínját-bínját. Minden modern és motorozni akaró hölgyemény könyvespolcán ott a helye eme kötetnek.

2022. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 krwkco ***** válasza:

"ráhúzta aztán úgy megijedt és akkorát esett hogy borzalom."

Nekem egy haverom hagyta, hogy egy elhagyott helyen vezessem a motorját. Azt mondta előtte, hogy ha elragad a motor és hirtelen nem tudom, hogy mit csináljak, csak húzzam be a kuplungot. Ne törődjek azzal, hogy felpörög a motor. A lényeg, hogy megszünjön a hajtás.


Ezt javaslom a kérdezőnek is, ha közeledik egy fal és beütött a pánik.

2022. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9: egy Honda Dio-hoz ez kifejezetten hasznos tanács volt :))))
2022. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!