Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autó baja?

Mi lehet az autó baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Skoda Superb 1.9 pdtdi. Hónapok óta lomha volt az autó,nem akart 120-nál többet menni. Elvittem egy szerelőhöz aki azt mondta hogy a turbót kellett csak kitisztítani. Eltelt pár hét és az autó újra lomha lett. Másik szervízbe vittem ahol azt állapították meg hogy a turbó lapát meg van szorulva. Tettek bele egy garanciális új turbót. 3 hétig ment is az autó. Erre tegnap elmentem vele vásárolni és mikor haza felé indultam akkor az autó vészüzemmódba kapcsolt,maximum sebessége 60. Haza döcögtem vele,szerencsére a közelben voltam csak. Itthon újrainditottam és világít a motorellenörző lámpa. Természetesen azonnal hívtam a szervízt ahol az új turbót belerakták. De ők állitják hogy ez nem turbó hiba lesz és hogy nincs összefüggés a két dolog között. Szerintetek mi lehet az autó baja? És összefügghet e a turbó cserével? Nagyon ideges vagyok. A szerviz csak jövő héten tud nekiállni. Légyszives írjon aki ért hozzá vagy ugyanígy járt.

nov. 11. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mennyi km van az autóban? Lehet, tele van minden olajjal, nagy kartergáz miatt. Cooler, szívócső, EGR környéke, kartergáz-szellőzés.

Ha kopott a motor, kicsit modernebb dízel mindig hibákat fog dobálni, amíg meg nem szűntetik az okot.

Bár lehet csak egy kontakthibás légtömegmérő vezeték az ECU-ra, bármi hasonló.

nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Új turbó berakas előtt csereltek olajat? Attisztitottak a rendszert ? Ha nem akkor kuka a turbo es a garanciat is lőhetik.
nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
260.000 km van benne. 5 éve van nálam. 140.000 km-rel vettem. Olajat 10.000 kilométerenként cseréltettem. A turbóval egyidejűleg cserélt olajat a szerelő az biztos.
nov. 11. 08:23
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt hogy a rendszert áttisztitította-e azt nem tudom.
nov. 11. 08:24
 5/16 krwkco ***** válasza:
100%

Pl.?

"Kilencven százalékban kenési elégtelenség a meghibásodás oka – állítja Ferenc magabiztosan – és ilyenkor szinte soha nem a turbó a ludas. Eltömődött olajjáratok, olajszennyeződések, szerelési hibák miatt elmegy az apró csapágyak kenése, és már kész is a baj. De a tudatlanság legalább ugyanekkora probléma."

"a megmakkant turbófeltöltő leszerelése előtt kell lecserélni az olajat és a szűrőket a motoron, nem az új felszerelése után."

Vagy

"a szerelő egyszerűen lecsavarozza a rossz alkatrészt, és vissza az újat, majd csodálkozik, ha két hét múlva visszatér az ügyfél egy garanciális javításra, hisz a hiba oka nem lett elhárítva."

"Véleményem szerint kár megvárni, hogy tönkremenjen a turbófeltöltő, egyszerűen néha szervizelés alkalmával le kell szerelni az olajteknőt, és meggyőződni arról, nincs-e olajkokszosodásra utaló nyom ezen az előszűrőn."

[link]

Olvasd el a cikkeket!

[link]

/26/mitol_doglik_a_turbo/

nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Pdtdi.... kuka
nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A szerelő annyit mondott tegnap hogy ő biztos hogy nem hibázott de ha mégis akkor fizeti a trélert amivel oda vitettem,meg a csere autót meg minden költséget. De úgy gondolom hogy nem fogja elismerni ha ő hibázott.
nov. 11. 08:34
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Szarok az a skotládák, hiába szuperb-nek hihívják.

Amelyik szerelő csak annyit tud hogy a dizelnek csak turbó baja lehet , oda ne vidd mégegyszer mert ezek úgyis lefejnek téged.

Ez simán lehet egy kontakt hiba is!!

nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:

"De úgy gondolom hogy nem fogja elismerni ha ő hibázott."

Mérjen olajnyomást a turbónál.

[link]

nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ha a turbólapát meg volt szorulva akkor azt amúgy mindenképp cserélni kellett egy új turbóra??? Amikor ez történt akkor a légtömegmérő értékek voltak rosszak. Aztán a turbó csere után azt mondta hogy jók az értékek. 3 hét eltelt és rosszabb lett az autó mint előtte...
nov. 11. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!