Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autó baja?

Mi lehet az autó baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Skoda Superb 1.9 pdtdi. Hónapok óta lomha volt az autó,nem akart 120-nál többet menni. Elvittem egy szerelőhöz aki azt mondta hogy a turbót kellett csak kitisztítani. Eltelt pár hét és az autó újra lomha lett. Másik szervízbe vittem ahol azt állapították meg hogy a turbó lapát meg van szorulva. Tettek bele egy garanciális új turbót. 3 hétig ment is az autó. Erre tegnap elmentem vele vásárolni és mikor haza felé indultam akkor az autó vészüzemmódba kapcsolt,maximum sebessége 60. Haza döcögtem vele,szerencsére a közelben voltam csak. Itthon újrainditottam és világít a motorellenörző lámpa. Természetesen azonnal hívtam a szervízt ahol az új turbót belerakták. De ők állitják hogy ez nem turbó hiba lesz és hogy nincs összefüggés a két dolog között. Szerintetek mi lehet az autó baja? És összefügghet e a turbó cserével? Nagyon ideges vagyok. A szerviz csak jövő héten tud nekiállni. Légyszives írjon aki ért hozzá vagy ugyanígy járt.

2023. nov. 11. 07:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A turbólapát nem tud megszorulni, hanem csak a tengelye .

A légtömegmérő is külön van a turbótól.

2023. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 krwkco ***** válasza:

A 3 turbótisztítás vagy csere után egy időre megjavult az autód. Vagyis jogos a feltételezés, hogy nem működő turbót vettek ki és működőt raktak be. Csak éppen nem ellenőrizték, hogy van-e olajnyomás a turbónál. Vagyis van-e kenése.

HA KICSI A TURBÓNÁL OLAJNYOMÁS, akkor az autószerelési szolgáltatás nem volt szakszerű. Ahol kifizetted az új turbót, ott garanciában jár neked egy másik vadonatúj, ingyen szereléssel.

Az eldugult karterszűrő (vagy más szűrő a turbó olajjáratában=olvasd el a linkelt cikkeket) megtisztításásért és az ezzel járó szerelésért viszont jogosan kérnek plusz pénzt.

2023. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:

"mikor haza felé indultam akkor az autó vészüzemmódba kapcsolt,maximum sebessége 60."

Erre nem figyeltem annyira. Szóval most más volt a hibajelenség, nem a lomhaság. A hibakódot kellene kiolvasni és ha egyáltalán nincs köze a turbóhoz, akkor tényleg lehet más.

2023. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem az 1.6 HDi-m panaszkodott alacsony olajnyomásra, majd a szerelö bácsi megjegyezte, hogy legközelebb szivobenzines japánt veszek. Elvette a kulcsot, majd másnap hivott, hogy az olajgomba szar volt. Kicserélte. 40 ezer ft volt.

Ez volt 1,5 honapja. A hiba látszólag megszünt…mig 2 hete autopályán elözés közben el nem ment az autom errje…

Másnap Peugeot-ra szakosodott szerviz, 1 ora hibakeresés:

Az autó légtömegméröre panaszkodott, valojában a turbonak a lapátja kb 1 centis holtjátékban van.

Szoval szupi-szopi a buli, mert belecseppentem egy 800 ezres javitásba, ugy, hogy a jol felszerelt 207-em kb annyit ér.

Vagy eladom 300 ezerért és orosz rulettezek - 1 millioért veszek egy másikat, ami TALÀN nem szar.


Nekem cserélik:

-olajpumpa

-olajszürö

-levegöszürö

-olaj

-olajcsövek

-turbo

-interkuler

-szelepfedélház,


Valamint megnézik a motor csapágyakat, illetve a vezérmütengelyt, kopott-e valami a szaros olajnyomás miatt.


Az autoban 2 éve cseréltek turbót, de a szerelö szerint ezen kivül minden a régi. Nem uj a kuler, nem újak a csövek és nem ugy tünik, hogy levették az olajteknöt valaha is. Szóval valszeg nem a Peugeot technologiája szerint dolgozhattak.


A szervizben elmagyarázták, hogy ez nem HDi spezifikus. Ugyan ugy a TDI, CDI, JTD motoroknál is elöfordul. Sajnos az eltömödö csövek, egy furattal ellátott csavar, kokszos olajteknö mind-mind okozhat meglepit ilyen téren és simán odacsaphat a turbónak.


Nekem szerencsém van, mert az 1.6 HDi szivódizel turbóval megtámogatva. Szoval 90-100km/h -ig elmászik lomhân, max fütyül, de tovább nem megy. Viszont van olyan autó, ahol ha no turbo, akkor max 10-20 km/h a tempo.


Szoval nem szar az a Skoda.

nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es vagyok: a szerelöbácsihoz nem megy többet az auto. A Peugeot-os fiuk drágábbak 2-3x is, de jobban is fel van szerelve az a mühely.
nov. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
nov. 24. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!