Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőre megbuktam, forgalmi...

Elsőre megbuktam, forgalmi vizsgára valami tipp?

Figyelt kérdés

Ma voltam forgalmi vizsgán és sajnos nem sikerült. Ez volt az első alkalmam.

Több hibát is vétettem pl. elindulásnál elfelejtettem a fékpróbát és az 5 kötelezőt ellenőrizni/felsorolni. (bár az oktatóm előre szólt,hogy ez a vizsga biztos nem szokta ezeket kérni) Majd elindultam, de annyira izgultam, hogy a kéziféket elfelejtettem kieengedni, a vizsga biztosnak ez fel is tűnt viszont addigra már javítottam is a hibát.

A vizsga végén azt mondta a vizsga biztos, hogy ezeket nem is írta be, úgy vette mintha meg sem történt volna.

A bukásnak két indokot sorolt fel:

1. Amikor a városba értünk 60-al mentem.

Itt különösen figyeltem pedig.. igaz nem sikerült az autót lelassítanom 50-re, de a tábla mellett elhaladva már helyes sebességgel haladtam.

2. Az egyik utcából jobbra majd rögtön balra kellett kanyarodnom. Jobbra el is mentem, majd balra jeleztem és ahogy tanultuk megkezdtem a kanyarodást, viszont egy pillanatra a kormányt egyenesbe tettem ezzel kikapcsolva az indexet. Na ez csak már a kanyar végén tűnt fel nekem, de a vizsga biztosnak azonnal. Visszamentünk az irodához és itt is volt a vége.

Lehet velem van a baj, de nem teljesen értem miért buktam meg.. Mármint, az oké, hogy azonnali bukást jelent irányjelzés nélkül kanyarodni, de én ezt megtettem. A kanyarodás megkezdésekor még volt indexem utána már nem.


Hozzáteszem az autó sem százas.. többször kellett úgy vezetnem,hogy az oktató annyit mondott, hogy ne a km órát nézzem, mert 30-40-el többet mutat. Korábban volt baj az indexel is.


Igazából csalódott vagyok, de következőre sikerülni fog.

A nagyobb szöveget csak azért írtam le, hogy legyen valami belelátás mi is volt.

Néhány tippet vagy tanácsot elfogadnék pl. jobbra vagy balra előrés parkoláshoz. Illetve vizsga elöttre, hogy ne izguljak ennyire.



nov. 24. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Azért buktál meg, mert figyelmetlen/feledékeny vagy, és még gyakorolnod kell egy kicsit a leírásod alapján. Bár több furcsaság is van a leírásodban.


"elindulásnál elfelejtettem a fékpróbát és az 5 kötelezőt ellenőrizni/felsorolni. (bár az oktatóm előre szólt,hogy ez a vizsga biztos nem szokta ezeket kérni)"


Hát, én tavaly vizsgáztam, és ezek ugyanúgy kötelezőek voltak, és kérik is elvileg. Konkrétan a fékpórba elmulasztása már önmagában buktató lehet. Nem is értem, hogy ezek nélkül hogyan indultatok neki.


"Amikor a városba értünk 60-al mentem."


Mármint hogy értél a városba? A vizsgaútvonal nem alapból a városból indul? Tudom, hogy kimegy külterületre néhány városban (pl. Eger), de akkor a visszaúton rontottad el? Hol vizsgáztál helyileg, melyik városban?


"többször kellett úgy vezetnem,hogy az oktató annyit mondott, hogy ne a km órát nézzem, mert 30-40-el többet mutat. Korábban volt baj az indexel is."


Ez számomra hihetetlen, a leírás alapján az az autó akkor alkalmatlan a közlekedésre. Nem gondolnám, hogy ez így történt volna, ha hibája van az autónak, akkor vagy intéznek csereautót a vizsgára, vagy elhalasztják a vizsgát. Én sem azon az autón vizsgáztam amin tanultam.


Mindenesetre a lényeg, hogy vegyél még pár pótórát, és figyelmesebben vezess... azért behúzott kézifékkel elindulni, már bocsánat... Gyakorolnod kell még, nem vagy elég összeszedett, valószínűleg ezt látta a VB is, ezért húzott meg.

nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Amikor én vizsgáztam, szintén elfelejtettem a fékpróbát, rendes volt a viszgabiztos, szólt, hogy valami kimaradt, megcsináltam és mehettünk tovább. Ami miatt megbuktam, az nekem is az index volt ugyanúgy mint neked, ledobta a kormány. Szerintem ne keresd a hibást, tudod mi volt az oka, majd legközelebb sikerülni fog. Addig vegyél még órákat és gyakorolj, aztán sikerülni fog.
nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Az oktató nem mondta, hogy kéne "boríték"?
nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Kenni kell. 20+20.
nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
cool story bro
nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

"Hozzáteszem az autó sem százas.. többször kellett úgy vezetnem,hogy az oktató annyit mondott, hogy ne a km órát nézzem, mert 30-40-el többet mutat. Korábban volt baj az indexel is."


És akkor te beülsz ebbe az autóba vizsgázni? Nagyon nehezen tudom ezt a részét elhinni.


A többi meg figyelmetlenség, gyakorlat hiánya. Az indexesre is csak annyit tudok mondani, ha a kormány vissza teszi, akkor újra tessék az indexkart használni, nincs olyan, hogy "A kanyarodás megkezdésekor még volt indexem utána már nem."

nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!