Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért tényleg megbuktathatnak...

Ezért tényleg megbuktathatnak forgalmi vizsgán? (B) A vizsga útvonalokon rengeteg a zebra, illetve a lámpa (amiknek a többsége olyan hogy max 2-3 autó átmegy és már vált is). Ezek kb mind főúton vannak, ahol ugye lakott területen belül 50 km/h a ->

Figyelt kérdés
Megengedett max. Sebesség. Én ha közelitek hozzájuk, általában kb 40 km/h haladok, mivel ha meg kell állni akkor ne kelljen nagyokat fékeznem. Olvastam már olyat, hogy valaki ilyen miatt bukott, hogy Főútvonalon, lakott területen belül haladt, kevesebbel mint 50 km/h és megbukott,mivel ezzel feltartathatja a forgalmat. Őszintén szólva , lehet én parázom túl, de az oktatómat hiába kérdezem, nem ad sosem konkrét választ.. Nem szeretnék pont egy ilyen dolog miatt megbukni a vizsgán..

2023. okt. 8. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha indokolatlanul lassú és fenntartja a forgalmat, akkor simán. Nálunk visszaszámolós lámpánál volt az gyakori bukási ok, hogy a tanuló 1 mp.-nál megállt a lámpa alatt.
2023. okt. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

40-45 között ha mész, akkor nem lesz gond, nem fognak belekötni.

Ha kivisznek egy olyan útra, ahol ennél nagyobb a megengedett (60-70), akkor ott viszont illik (jobban) felvenni a tempót. Soksávos főút, 70-es tábla: mondta az oktatóm, hogy nem para, ha lassabb az ember, van 3 sáv, én elvagyok a külsőben, tudnak menni a többiek a belsőkben. De akkor is 50-55 legalább legyen meg.


A kreszben és a vizsgán akkor van gond, ha indokolatlanul lassú vagy, és ezzel feltartod a forgalmat.

Pl. ha sokadik vagy a sorban egy olyan lámpánál, ahol kevesen férnek át, és tudod, hogy úgysem férsz át, akkor sem egyesben csordogálsz a többiek után, minimum kettes, ha elég hosszú a szakasz, akár hàrmas is.

2023. okt. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az indokolatlanul lassú haladás nem jelent automatikzs bukást. Zebrához közeledve lassítani meg kötelező. Akkor is, ha teljesen kihalt az utca.

A megengedett max. nem kötelező minimum. Ha jó az út, jók a látási viszonyok, akkor 45-48 körüli sebességgel haladni normális. Ha túlléped a határt az azonnali bukta.

De akár a 25 km/h is indokolt lehet, ha a feltételek olyanok.

2023. okt. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Igen, az indokolatlanul lassú haladás bizonytalanságra utal, látszik, hogy az is van. Szóval lesz több más hiba is, így összességében simán megbukhatsz igen.
2023. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krwkco ***** válasza:

"Én ha közelitek hozzájuk, általában kb 40 km/h haladok, mivel ha meg kell állni akkor ne kelljen nagyokat fékeznem."

Vagyis nem tudod kiszámítani, hogy hogyan lehet 50-ről motorfékkel és normál fékezéssel megállni a kocsisor végénél?

Erre nem a tartós lassú menet a megoldás!

2023. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:
Hanem érezni kell, hogy mikor kezdjed a fékezést és mekkora erővel. Ezt kellene figyelned magadon és gyakorolni.
2023. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Rengeteg olyan helyzet van, hogy teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, akkor is megbukhatsz, a vizsgabiztos jóindulatán múlik. (Ami meg általában nincs neki, mert magyar, utálja a munkáját, utálja az életét). A legtipikusabb példa, amikor a gyalogosnak vagy másik autónak elsőbbsége van, de mégsem indul el. Ha vársz, akkor feltartod a forgalmat, megbuktál. Ha elindulsz, akkor nem adtad meg az elsőbbséget, megbuktál. Nincs kiút.

Ezért kell kenni és akkor nincs ez a felesleges bohóckodás.

2023. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a fogalmazásom miatt, helyesbítenék. Ha van kocsisor előttem, nyilvánvalóan tudom a dolgomat. (#5-ös válaszoló) Itt az én kérdésem arról szólt volna, hogy ha egyáltalán nincs előttem semmilyen gépjármű ( mert előfordul ). Ezt sajnos nem írtam ki.
2023. okt. 9. 09:48
 9/13 krwkco ***** válasza:
68%

Ha üres zebrát látsz, ahol azért megjelenhet a gyalogos, akkor motorfékkel (vag enyhe fékkel) lassítani kell a biztonságos megközelítési sebességre. De nem úgy, hogy hosszasan azzal haladsz, hanem csak a döntési ponton legyen ez a sebességed. Pl. ahol belátsz a takarásba, ahonnan jöhet a gyalogos.

A lámpánál, ha zöld van, akkor változatlan 50-es sebességgel kell megközelítened. Ha átvált sárgára és csak hirtelen fékezéssel tudnál megálni, akkor lassítás nélkül át kell haladni. A KRESZ ezt engedélyezi. Ez a szabálykövetés.

Ha ennél kicsit óvatosabb vagy, az nem baj. De ha nagyon, akkor az gyenge vezetési tudásra utal.

2023. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:

vagy

megállni

2023. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!