Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi hűtőfolyadekot vesz fel ?

Beni1990 kérdése:

Mennyi hűtőfolyadekot vesz fel ?

Figyelt kérdés

Nem reg cseréltettem az autóba ezeket : Vízhűtő

Homlokfal

Klímahűtő

Hűtő ventilátor

A kerdesem az hogy, feltoltottem a tartalyt, amikor elhoztam az autot, akkor eleg sok vizet fogyasztott, vezetgetem 2 napja rovid tavon es azota mar csak 1-2 decit fogy, mennyi vizet vesz fel a rendszer ilyenkor ? Remelem egy ido utan beall, es mar ez az 1-2 deci fogyasztas is.(Skoda octavia 2 2005 1.6 benzin.mpi 102 LE.



dec. 14. 06:39
 1/6 anonim ***** válasza:
??? Mielőtt elhoztam feltöltöttem??? Ezt a "műhelyben" szokták és addig járatják még le nem légtelenedik. Utána be kell állítani a szintet hideg motornál és kész. Ha kiment az összes levegő a hűtő rendszerből akkor nem fogyhat a hűtőközeg, ha drasztikus a fogyás valahol elszivárog.
dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen max olyan autóban fordulhat elő, amit manuálisan kell légteleníteni és ezt nem tették meg. Octavia magát légteleníteni. Ahogy #1 is írta, járatni kell hogy kidolgozza a levegőt, utána feltölteni szintig és kész. Ha folyamatosan fogy a víz, akkor valami nagyon nincs rendben. Vissza kell vinni.
dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:
A teljes rendszer 7,4 literes.
dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hűtőfolyadék feltöltés...

Nyitott hűtőrendszer esetén ahola tágulási tartály csak a túlfolyó szerepét tölti be(főlega japán autók ilyenek):


Lecsavarod a hűtő zárósapkáját, feltöltöd a rendszert hűtófoyladékkal... Addig járatod a motort még a termosztát nem nyit(vagyis mig üzemmeleg nem lesz a motor) Utána potolod a hűtőfolyadékot és visszatekered a hűtő zárósapkáját.


Ahol igazi zárt hűtési rendszer van tágulási tartállyal ott a tágulási tartályba öntsd a hűtőfolyadékot, ne a hűtőbe.



Ha ezek után fogy a hűtőfolyadék akkor ott baj van, tömitetlen a rendszer, ami lehet kifeel, illetve az égéstér felé(hengerfej tömités hiba)

dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: az is zárt, túlnyomásos hűtőrendszernek minősül, semmi köze hozzá, hogy a tartály hová van bekötve. Valamint a gázrugó szerepét így is ellátja, nem csak egy sima túlfolyó tartályról van szó, és elég gyakran ugyanúgy van minimum maximum szint jelölés a tartályon is.
dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-os irja, tevedes, hogy az tulfolyo csak. Meleg motornal oda nyomja ki a felesleges vizet, majd lehules utan viszaszivja onnan. Ha nincs benne hutofolyadek, akkor levegot fog visszaszivni. Ugyanugy van rajta min-max jelzes, nem veletlenul.
dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!