Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb oktató miért hátrafo...

A legtöbb oktató miért hátrafordulva tanítja a tolatást,meg miért várja el, hogy sávváltásnál hátra is forduljunk, mikor szerintem az előbbi praktikátlan, az utóbbi meg még veszélyesebb is?

Figyelt kérdés
Az előbbi, hátrafordulásos tolatás szerintem már egy kombinál is kivitelezhetetlen sok esetben, míg a három tükörből szinte centire pontosan be lehet állni akár furgonnal is bárhova. A második eset szerintem még veszélyes is, mert úgy tanítják, hogy tükör, majd hátrafordulás, ami elvesz vagy egy-másfél másodpercet, ami alatt megy előre az autó. Míg ha jól be van állítva a tükör, pontosan látom sávváltáskor, hogy be tudok e sorolni vagy sem. Friss még a jogsim, egy hónapos, de mióta megvan, egyszer se fordultam hátra se sávváltásnál, se parkolásnál, még nem teremtettem veszélyhelyzetet, pedig Pesten vezetek. És semelyik rokonom nem tesz így, az sem, aki már millió kilométert levezetett, és egy balesetet sem okozott.
jan. 11. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag képtelenseg hogy ne lenne.
jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

#10 Persze. Meg nincs is annyi ablak, hogy a hátranézéssel sokat láss.

Ezért van az pl. hogy amikor a motoros a kamiont úgy előzi, hogy tudja, hogy holttérben van, és úgy látja, a kamionos alszik, dudál egy picit.

Vagy ezért van az, hogy tolatáskor sípol a teherautó, mert a vezetője nem lát, de a környezetét figyelmezteti arra, hogy "figyu, nem látlak, azt sem tudom, létezel-e, de valami batár nagy dolog mozog a közeledben". Meg persze vannak azok, akik furgont a kérdező mentalitásával vezetnek, őket jó messziről elkerülni, mert simán letarolnak.

jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mostanság egyre több külföldi kamionon látom, hogy az oldalán hatalmas felirat figyelmezteti az autósokat, hogy mekkora holtterre van, ne utazzanak benne. Mert a holttér is ugye akkor a legveszélyesebb, ha tartósan benne vagy, nem akkor, amikor átsuhansz rajta.
jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szolovjov ***** válasza:
100%
Én már volt hogy sávváltásnál csak a tükröt használtam. Hát lett belőle nagy dudálás. Szerencsére nem értünk össze. Holttérben volt egy autó. Azóta mindig hátranézek, ahogyan tanították.
jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tanuld meg ahogy tanítják, mert neki is azt kell adni amit kötelező.

Majd ha máshogy tudsz akkor úgy csinálod.

jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 NTBS ***** válasza:
Vizsgán csináld,ahogy tanítják. Utánna a te dolgod!
jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Amíg tanulóvezető valaki, addíg el kell fogadni a kötelező teknikakat és kész.

Óriási veszélyt amúgy nem tartogat a hatrafordulás, mivel amúgxis gyök kettővel mész, és szerintem az annó 80 éves öregapam is fél másodpercen belül megoldotta a hátrafordulást.

Egyebkent en is tükrökből tolatok, de oldalra kinezek e közben. Nekem ez jött be, neked majd lehet más fog....

jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Már aki gyökkettővel megy. Nem gondolod, hogy a zsákutcában élő öreganyám kapuja elől én araszolva fogok kitolatni. :D
jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Tanulóvezetőként biztosan.
jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Ja, az igaz.
jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!