Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kukásautó kerülhető záróvona...

A kukásautó kerülhető záróvonalon? Normális dolog ezért buktatni a forgalmin?

Figyelt kérdés

A forgalmi vizsgámon egy kukásautó állt abban a sávban, amibe be kellett volna sorolni.

Természetesen a vizsgaútvonal követése érdekében én mentem arra, amerre mindenki más, be a sávba a kukásautó előtt, a záróvonalon keresztül, mivel az a szerencsétlen a záróvonal előtt 1 méterrel állt meg, tehát konkrétan nem volt szabályos opció.

Nyilván abban a pillanatban közölte a vizsgabiztos, hogy helycsere.


Visszafelé azért feltettem a kérdést, hogy

"mégis hogy mi lett volna a helyes eljárás?",

amire azt felelte:

"Ha letérek a vizsgaútvonalról" (mintha tudnom kéne hogy van ilyen lehetőségem)


Mert ha megállok a kukás mögött, és nem haladunk miatta (még 10 perc múlva is ott állt) akkor forgalmi ok miatt halasztják a vizsgát (tehát bukás, csak visszajár a vizsgadíj),

Ha pedig bemegyek elé záróvonalon, márpedig bementem, az szintén bukás


Teszem hozzá, nulla hibavonalam volt, és már közel a végénél jártunk a vizsgának.


Kövezzetek meg, de szerintem ezért buktatni elég szemét dolog.

Nem pénzeltem le a vizsgabiztost, mert nem vagyok a korrupció híve, de lehet le kellett volna.



jan. 29. 15:08
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
38%

Esetleg egy helyet tudsz linkelni, hogy pontosan hol történt ez helyileg, és melyik sávban állt az a kukáskocsi? Mert ez mindenképp furcsa, ha tényleg azt mondta egy ilyenért, hogy a vizsgaútvonalról letérni kellett volna (amiért egyébként hibavonal jár, ha nem jó irányba mész.)

Záróvonalon előzni nem szabad, kikerülni igen, ha muszáj, tehát indokolt esetben átléphető ahogy írod.

Olyat tudok elképzelni, hogy mondjuk úgy ítélte meg, hogy veszélyesen kerülted ki, vagy előtte nem győződél meg róla, hogy biztonságosan kikerülheted, vagy közel mentél hozzá, veszélyesen soroltál vissza, stb., de mondom, az indoklás furcsa, ezért volna segítség, ha kapnánk utcaképet, hogy jobban meg tudjuk válaszolni.

jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 krwkco ***** válasza:
70%

Nem szabályos átlépni a záróvonalat.

"Ha letérek a vizsgaútvonalról"

Ez azt jelenti, amit a hétköznapi életben is tenni kellene, ha az ember szabályos maradna. Közölni kellene az utassal (vagyis itt a vizsgabiztossal, hogy nem tudsz szabályosan arra haladni. Megfelel-e neki, ha tovább mész abban a sávban, ahol vagy és majd később elkanyarodsz a kívánt irányba.

Abban igazad van, hogy ez egy átlagos vizsgaszituációnál nehezebben megoldható. De egyéni pech, hogy ebbe belecsöppentél. A későbbi közlekedésben is lesznek nehéz helyzetek.

jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 veterán vas ***** válasza:
66%

Szerintem a vizsga idő-limitére hivatkozni nem érdemes, ennek a mérlegelése és a döntés, nem a te feladatod.

Ha adódik egy forgalmi szituáció, amit csak szabálytalanság árán tudsz megoldani, akkor ........aztb nem szabad megoldani.

Különben a későbbiekben senki nem fog kukásautóról beszélni, csak annyi lesz a vizsga jegyzőkönyvben, hogy átlépted a záróvonalat.

Amúgy én is belvárosban lakom, naponta találkozom kukásautókat, és soha nem láttam még 4-5 percnél többet tölt el egy helyen.

Tudom hogy alkalmanként ez egy órának is tűnik, de amikor egy vizsgabiztos ül az ember mellett, akkor ne legyen ideges.

jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
65%
Ez elég necces, elég nagy tahóság volt ezért megbuktatni, ha egyébként nem volt sok hibapontod.
jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%

Ja bocs, nem olvastam el, ez szerintem nettó suttyóság volt. Honnan a fenéből gondolhattad volna, hogy egyáltalán lemehetsz ilyen esetben a vizsgaútvonalról?


[link]

jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%

#2 és #3


"Nem szabályos átlépni a záróvonalat."

"Ha adódik egy forgalmi szituáció, amit csak szabálytalanság árán tudsz megoldani, akkor ........aztb nem szabad megoldani."


Most tegyük fel, van egy nem osztott pályás út, tehát 2x1 sávos, amin záróvonal van akármilyen okból. Az út egyik felét elfoglalja egy lerobbant, műszaki hibás autó, ami lehet, hogy csak fél nap múlva fog eltűnni. Na ilyenkor mégis mit csináltok? Ott álltok majd ti is mögötte egy fél napig? :D

jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 krwkco ***** válasza:
66%

Ez más szituáció volt, mint amikor valaki beszorul egy hosszan álló autó mögé a záróvonal miatt. Itt tovább lehetett haladni a záróvonal átlépése nélkül, csak éppen nem arra.

A hétköznapi közlekedésben is előfordul, hogy van egy megtervezett útvonal. Csak éppen nem lehet vagy nem érdemes arra haladni.

Akkor másfele kell. Csak közölni kell a "parancsnokkal" (vizsgabiztos, feleség :-), taxiutas), hogy el fogunk térni a tervtől.

jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 veterán vas ***** válasza:
34%

#6.

Az ugye azért elsőre látszik hogy egy karambolos, kiégett, szétszakadt futóművel ácsorgó roncs, vagy egy éppen dolgozó kukásautó a várakozás oka, amelyik max. 2-3 percen belül távozik?


Szóval lehet így is, úgy is nézni a dolgokat.

Ebben az esetben nekem továbbra is az lenne a legfontosabb gondolat, hogy most VIZSGABIZTOS ül mellettem, tehát megpróbálok mindent a lehető legszabályosabban megoldani. 😉

jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%
Na, megint összegyűlt a falu street racing, mert hogy ti 5 percet nem vezettetek Pesten, az tuti.
jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
23%
9/9 anonim Az, hogy mit teszek, hogy vezetek jogsival, rendőr nélkül, az egy dolog. Legalább az az egy alkalommal, mikor vizsgázok, tartsam már be a kreszt.
jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!