Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kukásautó kerülhető záróvona...

A kukásautó kerülhető záróvonalon? Normális dolog ezért buktatni a forgalmin?

Figyelt kérdés

A forgalmi vizsgámon egy kukásautó állt abban a sávban, amibe be kellett volna sorolni.

Természetesen a vizsgaútvonal követése érdekében én mentem arra, amerre mindenki más, be a sávba a kukásautó előtt, a záróvonalon keresztül, mivel az a szerencsétlen a záróvonal előtt 1 méterrel állt meg, tehát konkrétan nem volt szabályos opció.

Nyilván abban a pillanatban közölte a vizsgabiztos, hogy helycsere.


Visszafelé azért feltettem a kérdést, hogy

"mégis hogy mi lett volna a helyes eljárás?",

amire azt felelte:

"Ha letérek a vizsgaútvonalról" (mintha tudnom kéne hogy van ilyen lehetőségem)


Mert ha megállok a kukás mögött, és nem haladunk miatta (még 10 perc múlva is ott állt) akkor forgalmi ok miatt halasztják a vizsgát (tehát bukás, csak visszajár a vizsgadíj),

Ha pedig bemegyek elé záróvonalon, márpedig bementem, az szintén bukás


Teszem hozzá, nulla hibavonalam volt, és már közel a végénél jártunk a vizsgának.


Kövezzetek meg, de szerintem ezért buktatni elég szemét dolog.

Nem pénzeltem le a vizsgabiztost, mert nem vagyok a korrupció híve, de lehet le kellett volna.



jan. 29. 15:08
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
29: nincs következő 'különleges ügy", a harmadik vizsga nulla hibával meglett, már gyártásban van a kártya :)
febr. 29. 03:29
 32/46 anonim ***** válasza:
Újabb hazugság. A vizsgabiztos sem tudná nullával teljesíteni.
febr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Milyen kár, hogy az új rendszerben már nem adnak papírt. Biztos fájna a felismerés, hogy tévedsz.

Viszont nem tudom, mégis milyen jogon nevezel hazugnak, illetve ha ennyire rosszindulatú vagy, akkor mégis mit keresel itt.

febr. 29. 10:05
 34/46 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést magadnak is föltehetnéd kérdező!

Maradjunk annyiban hogy -állítólag- készül a jogosítványod, örülj neki és csukjuk be ezt a hihetelenül izgalmas történetet.


/ami inkább hihetetlen volt mint izgalmas/😁

febr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Sztem te pedig tanulj egy kis kreszt, ugyanis benne áll, hogy a forgalmi akadály kerülhető záróvonalon át.

Az nem egyértelmű, hogy egy elakadásjelzőt működtető szemétszállító jármű forgalmi akadály-e.

Két vb szerint igen, egy szerint nem.


Sztori lezárva, meg van a jogsi, happy end pipa. Üdv :)

febr. 29. 15:29
 36/46 anonim ***** válasza:

Meg tudod mutatni, hogy a rendelet melyik paragrafusa engedi meg a záróvonal átlépését?

A kukásautó a jogszabály szerint nem forgalmi akadály. Ha az lenne, akkor a buszt is ki lehetne kerülni a megállóban záróvonal ellenére. De akkor minek szoktak oda ilyent festeni?

febr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, kicsit legózni kell, a 35-ös paragrafus ír a kikerülésről, majd hivatkozik a 34-esre, az meg hivatkozik és hivatkozik tovább.


Az e-titános tananyagban (amiből vizsgázol a kresz vizsgán) viszont le van írva konkrétan, hogy a záróvonalat járművel sem érinteni, sem keresztezni nem szabad, VISZONT kivételes helyezetekben, pl forgalmi akadály kikerülésekor a záróvonal kellő körültekintéssel átléphető.


A rakodó jármű, és a vészvillogót használó jármű is fogalmi akadálynak számít, az kukásautó pedig a leírt helyzetben mindkettő volt egyben.

febr. 29. 17:55
 38/46 anonim ***** válasza:

Addig bizonygatod, hogy a végén magad is elhiszed.

Csak így tovább! 😁

febr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Mondd, te tudod használni az internetet? Olvasgass már kicsit. Többek között az itteni válaszok között is találsz hivatkozást ahol jogi szakértő támasztja alá amit leírtam.


Komolyan úgy viselkedsz, mint valami dedós. Mindenáron neked van igazad, hiába üt arcon a valóság és az érvek.


Teszem hozzá, hogy teljesen mindegy, mert már megvan a jogosítvány, és most is kikerülöm záróvonalon a kukásautót, mint ahogy bárki más, még a rendőr is.

Tuti mindenki hülye, csak te vagy sajtreszelő :)

febr. 29. 19:33
 40/46 anonim ***** válasza:

Hajrá....tovább.....írj még..... ne hagyd abba!

Szeretném még sokszor olvasni hogy MEGVAN A JOGOSÍTVÁNYOD!

Annyira jó! 😂

febr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!