Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kukásautó kerülhető záróvona...

A kukásautó kerülhető záróvonalon? Normális dolog ezért buktatni a forgalmin?

Figyelt kérdés

A forgalmi vizsgámon egy kukásautó állt abban a sávban, amibe be kellett volna sorolni.

Természetesen a vizsgaútvonal követése érdekében én mentem arra, amerre mindenki más, be a sávba a kukásautó előtt, a záróvonalon keresztül, mivel az a szerencsétlen a záróvonal előtt 1 méterrel állt meg, tehát konkrétan nem volt szabályos opció.

Nyilván abban a pillanatban közölte a vizsgabiztos, hogy helycsere.


Visszafelé azért feltettem a kérdést, hogy

"mégis hogy mi lett volna a helyes eljárás?",

amire azt felelte:

"Ha letérek a vizsgaútvonalról" (mintha tudnom kéne hogy van ilyen lehetőségem)


Mert ha megállok a kukás mögött, és nem haladunk miatta (még 10 perc múlva is ott állt) akkor forgalmi ok miatt halasztják a vizsgát (tehát bukás, csak visszajár a vizsgadíj),

Ha pedig bemegyek elé záróvonalon, márpedig bementem, az szintén bukás


Teszem hozzá, nulla hibavonalam volt, és már közel a végénél jártunk a vizsgának.


Kövezzetek meg, de szerintem ezért buktatni elég szemét dolog.

Nem pénzeltem le a vizsgabiztost, mert nem vagyok a korrupció híve, de lehet le kellett volna.



jan. 29. 15:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

A rendelet nincs felkészülve a sárga villogó és elakadásjelzőből?

Már hogy a viharba ne lenne? Veszélyt jeleznek ezek, mint a sárga fény általában.

Azért villog, hogy minden vegye észre, és nem azért mozog lassan, mert a lányok popóját nézegetik, hsnem dolgoznak.

De jelentsd fel a kukás embereket is, hogy nem a kijelőlt gyalogátkelőnél mennek át.

jan. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

#19.

Hogyan is fogalmaztál?

"..egy olyan helyzetben szabálytalankodtam..."

Szóval röviden ennyi, és nincs mit tovább agyalni. 😊

jan. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

#19hsz.-ben az volt a óhajod, hogy egy okos ember olyat írjon, amivel a fellebezésedet alá tudod támasztani.

Azért nem kaptál ilyen választ, mert ez továbbra is egy szabálytalanság!

Fogadd el, hogy nem tud, és bizonyára nem is akar senki sem, ehhez asszisztálni.

jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Tehát mégegyszer:

Amennyiben a körülmények LEHETETLENNÉ teszik, hogy szabályos módon folytasd az utad, akkor mindenképpen megbuksz egy forgalmi vizsgán.

Nem az a problémám, hogy a szabálytalanságért megbuktattak, hanem az, -és szeretném ezt alaposan kiemelni- hogy NEM VOLT szabályos lehetőség az útvonalon maradásra.


Amennyiben ilyen helyzet adódik, hogy átléped a záróvonalat (mert rákényszerülsz!!!), de biztonságosan és a tervezett útvonalon vagy képes folytatni az utadat, akkor a rendőr sem fog megkúrni (sőt, ő is ugyanúgy szabálytalanul - DE biztonságosan) fog eljárni.


Nem azt szeretném elérni, hogy mindenki menjen úgy, ahogy kedve tartja, a szabályok szükségesek, de a való élet olykor egész más mint ami a nagykönyvben le van írva.


Az első válaszok között valaki linkelte, hogy rakodó jármű kikerülhető záróvonalon keresztül is (igen, át a záróvonalon, fúj-fúj!!!!).

Amikor egy szemétszállító jármű hosszú ideig egyhelyben áll, (tehát nem megy tovább 2 perc állás után hanem 10-15 percig ott pusztul) az miért lenne más szituáció?


Én komolyan remélem, hogy az ideíró szentek közül mindenki legalább egyszer beragad egy kukásautó mögé, ami (mégegyszer leírom) nem lassan mozog, hanem negyed órát ÁLL.

jan. 31. 10:24
 25/46 anonim ***** válasza:

Én is még egyszer leírom:

Az "ideíró szentek"😁 jelentős többsége városban közlekedik, így valamennyien nagyon jól tudjuk, hogy a kukásautó -mindennapi tevékenysége során- pár percnél többet soha nem áll egy helyben.


Különben is, teljesen értelmetlen az elbukott vezetési vizsgádat, a szemétszállítás munkatempójával okolni.

jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 veterán vas ***** válasza:

A #24. magyarázatodat szerint, abban a szituációban, csak ez a két opció volt:

A. vagy egyhelyben álltak az autók 15 percig.

B. vagy mindenki szabálytalankodott.


Történik mind ez egy hétköznap délelőtt, a belvárosban?

Ha még hozzávesszük, hogy ez egy hivatalos vizsgaútvonal is, tehát nem is valami külterületi zsákutca?

Nehéz elhinni. 😮

jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Közben meglett a vizsga, harmadjára. Második alkalommal egészségügyi gondok voltak.

Viszont mind a második, mind a harmadik vizsgán kitárgyaltuk az első vizsgámat, és két másik vizsgabiztos szerint nem volt jogos az első bukta.


A kukásautó abban a helyzetben forgalmi akadálynak számított, szabályosan kerülhető volt záróvonalon is.

febr. 27. 22:47
 28/46 anonim ***** válasza:

Milyen az ez egészségügyi probléma, ami miatt bukó a vizsga, de az első alkalmat ki lehet elemezni?

Ordas nagy kamu ez szerintem

febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

#28.Nem jött össze a kamuzós kérdése, és most próbálja magyarázni a bizonyítványát.

Szerintem most sem hisz neki senki.

Na mindegy, szerintem hamarosan várhatjuk a következő "különleges ügyet". 🤡

febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

28:

Ha ennyire érdekel, kalicivírus.

febr. 29. 03:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!