Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kukásautó kerülhető záróvona...

A kukásautó kerülhető záróvonalon? Normális dolog ezért buktatni a forgalmin?

Figyelt kérdés

A forgalmi vizsgámon egy kukásautó állt abban a sávban, amibe be kellett volna sorolni.

Természetesen a vizsgaútvonal követése érdekében én mentem arra, amerre mindenki más, be a sávba a kukásautó előtt, a záróvonalon keresztül, mivel az a szerencsétlen a záróvonal előtt 1 méterrel állt meg, tehát konkrétan nem volt szabályos opció.

Nyilván abban a pillanatban közölte a vizsgabiztos, hogy helycsere.


Visszafelé azért feltettem a kérdést, hogy

"mégis hogy mi lett volna a helyes eljárás?",

amire azt felelte:

"Ha letérek a vizsgaútvonalról" (mintha tudnom kéne hogy van ilyen lehetőségem)


Mert ha megállok a kukás mögött, és nem haladunk miatta (még 10 perc múlva is ott állt) akkor forgalmi ok miatt halasztják a vizsgát (tehát bukás, csak visszajár a vizsgadíj),

Ha pedig bemegyek elé záróvonalon, márpedig bementem, az szintén bukás


Teszem hozzá, nulla hibavonalam volt, és már közel a végénél jártunk a vizsgának.


Kövezzetek meg, de szerintem ezért buktatni elég szemét dolog.

Nem pénzeltem le a vizsgabiztost, mert nem vagyok a korrupció híve, de lehet le kellett volna.



jan. 29. 15:08
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos igen. De később az életben úgyis átmész ilyen helyzetben.
jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
46%
Pontosan ezért kell kenni. Ezer olyan szitu van, amikor mindenképp megbuksz, akármit is csinálsz.
jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Bár a KRESZ nem nevesíti, könnyű is kikezdeni, de záróvonal átlépése egy esetben és módon „férhet bele”.

Ha a továbbhaladás ellehetetlenül.

Mire gondolok? Olyan akadályra, ami tartósan ott van. Pl. egy lerakott konténer, beszakadt út. kidőlt kerítés stb. Vagy nyilván valóan tiltott helyen várakozó jármű (láthatóan nincs senki benne, sem mellette).

Megfordulni sem tudsz szabályosan a vonal miatt, jobbra letérni sem.

A megállóban álló busz akkor sem kerülhető ki záróvonalon, ha tíz percig ott áll. A kukás meg nem is mozdulatlan, csak megy előre egy kicsit, megáll, megy előre egy kicsit, megáll.

Én az októt kérdeztem volna. Azzal indídok, hogy a záróvonal nem átléphető (hogy tudják, hogy tudom!), mit tegyek? Kivárjuk, menjünk másfelé?

Erre vonalat sem húzhatnának.

jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Több kérdésre is megpróbálok válaszolni egyszerre:


1. A kérdéses helyen a kukásautó egy helyen lehorgonyoz, és csomópont szerűen gurítják oda kukákat, mert a dugóban máshogy beakadnának, és a kukásautó munkaideje köztudottan limitált.

2. Ja igen, reggeli csúcsforgalomban volt a vizsga.

3. A kukásautónak ment az elakadásjelzője és a veszélyt jelző lámpája is egyszerre, és erre a kresz nincs felkészülve

4. Oktató, más ismerős oktatók és vizsgabiztosok szerint necces a téma, ilyen esetekben egy normális vizsgabiztos kérdés nélkül mondja, hogy mi legyen, de legalábbis nem buktatna meg ezért.

5. Nem akarok több részletet leírni, mert ha másodjára is ugyanazt a vizsgabiztost kapom, akkor nem lenne jó, ha valahogy beazonosítható lenne a sztori.


+1:

Hogyismondjam, vezettem bőven eleget jogsi nélkül, ezért nehéz is volt a vizsgán elvártat előnybe helyezni a rutinnal szemben, ugyanis sajnos a való élet és a vizsga ég és föld. Amikor átmentem a záróvonalon, tisztában voltam vele, hogy ez elvileg nem szabályos, ám a körülményeket tekintve úgy mérlegeltem, hogy a mélyentisztelt vizsgabiztos bizonyára látja, hogy mindenki arra megy, hisz mást nem tudnak csinálni, és ezért nem fog meghúzni.


Egy ismerősöm szerint egy vizsgabiztos felismeri, ha valaki már azelőtt is vezetett, hogy tanulóautóba ült volna, és ilyenkor a legapróbb hibákért megbuktat, gondolom egy fajta megleckéztetés képpen.

jan. 29. 17:49
 15/46 anonim ***** válasza:
0%
Szabályt szegtél, bukta, a többi csak duma
jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt a dumát mellőzném, hogy bőven vezettél eleget jogsi nélkül, meg hogy mekkora rutinod van már. Meg hogy kiszagolja, hogy a véredbenvanavezetés és azért buktat.
jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Ember, legalább a vizsgán légy szabályos!
jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy jól vezetsz, és azt is hogy ismered a szabályokat.

Továbbá az is látható, hogy a kötözködő kérdésekre nem csupán válaszolni tudsz, hanem még érdemi magyarázatot is képes vagy adni.


No de akkor hogyan/miért buktál meg? 😛

jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

#18:

Semmiképpen nem fényezném magam. Nem vezetek rosszul, és a szabályokkal is nagyjából tisztában vagyok.

Egy olyan helyzetben szabálytalankodtam, ahol a szabály nem teljesen egyértelmű, illetve ahol más lehetőség a megfelelő útvonalon maradásra nem volt.


Engem leginkább az érdekelne, hogy a szemétszállító járműnek miért szabad másokat úgy akadályoznia, hogy azok szabályosan képtelenek legyenek az útjukat folytatni?

Illetve ha nem volt szabályos a kukáskocsi, akkor mi van?



Őszintén szólva én azt vártam, hogy valami okos ember ír valami olyat, amivel kellően alá tudok támasztani egy fellebbezést, de ezekszerint nincs ilyen.


Azoknak, akik azon puffognak, hogy márpedig legyek szabályos a vizsgán, csak azt tudom ajánlani, hogy menjenek be Budapest belvárosába a legnagyobb dugóban, és kerülgessék szabályosan a kukásautót, meg az egyéb forgalmi akadályokat, és lyukadjanak ki Csepel helyett Rákospalotán.

jan. 31. 00:30
 20/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Túl nagy az arcod.

Fellebezni?

Mégis milyen alapon? A rendelet teljesen egyértelmű. A zárovonalat érinteni sem szabad. De ezt te is tudod, hiszen sikeres vizsgát tettél. A szemétszállító jármű vezetője is szabályos volt. Munkát végez. Érted? Nem A pontból B pontba közlekedik, ha közfeladatot lát el.

Ilyenkor tudod kincsem ott szoktunk ballagni mögötte. Így szabályos.

Én régen jártam Pesten. Van vagy 6 órája is.

De mintha a Váci utcs és Csepel városrész között számos kereszteződés lenne. Szóval miért is süketelsz itt?

Szabálytalan voltál. Pont.

jan. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!