Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 2 hónapot bírt egy kerékcsa...

Ha 2 hónapot bírt egy kerékcsapágy, amit szerelő számlával szerelt be, akkor a munkára is van garancia nem?

Figyelt kérdés
Bárditól rendelték, azt mondták a kerékcsapágy a rossz, kicserélték, 2 hónapig tényleg jó is volt. Most megint ugyanolyan hangot ad, mint eddig. Bementem és nem akarnak felelősséget vállalni rá, azt mondják, hogy ez nem csapágy hang. Oké, de akkor miért lett jó eddig? Mit tudok tenni, hogy a törvényi kötelességüket teljesítsék? Garanciálisan nem akarják megcsinálni.
febr. 12. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Elsőkörben ha azt állítják hogy az nem csapágy hang akkor arra adjanak választ hogy mi az a hang, mi okozza előtte miért volt csapágy hangja olyan, és miért volt jó ez idáig. Ha neked megtudják mutatni hogy most mást hallasz például másik csapágy ad ki ilyet mert előfordulhat akkor persze arra nem vonatkozik garancia, de ha valami hülyeséget akarnak a fejedbe dumálni akkor hagyd ott őket a francba, menj másik szervizbe nézzék meg mi a gond, adjanak erről papírt hogy márpedig a csapágy, elmondod hogy az előző szervizbe mit csináltak vele stb... akkor Ők nagy eséllyel fogják mondani hogy silány gagyi fost raktak be, vagy valami bontott vackot ami akkor jó volt még, vagy mókoltak valamit és ugyan az van benne mint eddig és kiszámláztak egy kamu csapágy cserét. ha erről van papír akkor már érdemes lenne ügyvédhez menni aki elmondja mi a teendő, feljelentés stb... Bár nem lesz egyszerű a történet és évekig is elfog tartani mire abból lesz valami is. De azért én oda többé nem mennék ahol eddig voltál.
febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Ez már a második szerelő aki átvert ezzel, az elsőnél nem volt számla, ezért nem tudtam csinálni semmit, ennél már van számla, perelhető az ügy. Akarják mégegyszer cseréltetni velem, plusz még mást is hátha megoldja. Nem értem miért élünk ilyen világot, hogy bárhova mész átb*sznak, ha nem vagy elég tökös, akkor így jártál. Tuti nem hagyom ennyiben. Amikor kérdeztem, mi ez a hang szerintük, ha nem a csapágy, azt mondták nem tudják. Amikor kérdeztem miért lett jó csapágy csere után, azt mondták nem tudják. Mindenhol lehúznak 20 ezerrel, ez nem pálya.
febr. 13. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, jobban jársz, ha veszel egy bontott kerékagyat.

Én sosem vacakoltam csapágycserével, egyrészt már csak préssel cserélhető, másrészt a kerékagyak is sokszor annyira gagyik, hogy nem bírja ki a cserét.

Pláne nem valami kamoka, meg egyéb hulladékra.

Na én ezért nem hordom kb 30 éve szerelőhöz az autóimat.

febr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Odamész és követeled, hogy töltsenek ki papírt dátummal aláírással bélyegzővel, hogy ott jártál és garanciális javítást kértél amit ők elutasítottak. Ez fontos mert le fogják késöbb tagadni az idő meg megy és kifutsz a garanciális időből .Indokolják meg a miértet is, tehát, hogy szerintük nem csapágyhang. Aztán elmész megcsináltatod máshol dokumentálva, a számlával és egy ügyvédi felszólító levéllel megkeresed őket és közlöd hogy perre mész aminek az elvesztése estén nem csak a számlát hanem a teljes per és ügyvédi költséget , a kiesett munkaóráidat is a cégüktől fogod behajtatni, plusz bónuszként minden fórumon elhinted a "jóhírüket"
febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!