Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 90-es években és a 2000-es...

A 90-es években és a 2000-es évek elején hogyan nézett ki egy új autó megvásárlása? Mennyivel volt másabb, mint ma?

Figyelt kérdés

Ma ugye konfigurátorral mindenki maga állítja össze az új autót az extrák miatt, végigjár minden szalont, tesztvezet, véleményeket olvas az interneten, stb., meg hónapokat vár, mire legyártják az autót.

A kérdésem, hogy ez régen, amikor még nem volt ennyire internet, hogy ment? Pl. a régi fajta Switek és Astrák korszakában? Akkoriban hogyan zajlott egy új autó vásárlása? És mennyi időbe telt?



febr. 25. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
katalogusokból leshetted ki milyen autót akarsz, miközben az értékesító mendró megpróbált ráveni minden feelsleges de drága extra megvásárlására
febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
akkoriban nem volt ennyi extra , elektromos ablak , központi zár , vonóhorog és légkondi kb ennyi volt az extra
febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
ja meg a ködlámpa
febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hallottam olyat-lehet hogy csak "városi legenda",hogy sok kereskedőnél nem tudtál készpénzzel fizetni.Hiába sétáltál be a szalonba 2 365 400 ft-al,nem hozhattad el az autót.A kereskedők kapcsolatban álltak a bankokkal,jutalékot kaptak minden hitelre eladott autó után,ezért neki az volt az érdeke hogy rábeszéljen a részletfizetésre.
febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akit tudtak azt rábeszélték a svájci alapú hitelre, de az meg is érdemelte.

Szerintem pont úgy zajlott mint most a vásárlás.

Én 2004-ben vettem és egy délelőtt egyezkedtem vele hogy mit és hogy kérek.

Pont olyan és még hasonló se volt egész európában ezért úgy kellett nekik legyártatni és 3 hónapra jött meg.

febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb volt.
febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legelső új autómat 2005-ben vettem, az utolsót 2018-ban. Nem volt nagy különbség. Internet már akkor is volt. Talán csak nem volt fent ennyi információ. Az autók tulajdonságai, választható extrái is csak nagyjából. Nem tudtad előre összekonfigurálni, hanem be kellett battyogi egy szalonba, és sokszor papír alapú katalógusok alapján kiválasztani, hogy mit szeretnél. Azután a folyamat nagyjából ugyanaz. Szóval akkor is volt élet, sőt internet is, megoldottuk. A 2000-es évek elején voltam egyetemista. Már akkor is bőven neten keresztül ment a kurzusfelvétel. Egy csomó anyag netre volt feltöltve, a kommunikáció nagy része is e-maileken keresztül zajlott. Annyi, hogy nem volt a net a zsebedben a modilodon. Volt akinek otthon sem volt saját net előfizetése. Ezért az egyetemi géptermet kellett használni, ha pl egy e-mailt meg akartál nézni. Nem rezgett azonnal a zsebedben a mobil. De nem volt ez annyira őskor. Persze minden relatív, a mai tiniknek elképzelhetetlenül régen volt és el nem tudják képzelni, hogy lehetett így, időnként offline élni.
febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A4 papírt eléd tolták, és X-elted tollal az extrákat, pont mint a konfigurátorban. Rengeteg papír alapú katalógus is volt, amit hazavihettél, és tanulmányozhattad. Német autóknál akkor is jellemző volt a végtelen számú verzió, sok felszereltségi szint, és mindet X-elhetted külön-külön is.

Ja mégvalami: akkor reálértékben 3szor drágábbak voltak az autók, mint most, hiába szeretünk most jobban sírni. Nagyon nagy dolog volt akkor egy új autó, pláne egy komolyabb, közép- vagy felsőkategóriás autó.

febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!