Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tegnap egy parkolóban nekitolattam egy Audinak, és kb 2 mm-rel beljebb toltam az egyik tolatóradart a négyből. A karosszérián semmi nem látszott, egyedül ez a kis benyomódás. Este felhívtam a tulajt, hogy ezen a számon elér és jelezzen majd, ha tud valamit.

Ma hívott a barátnője, hogy ki kell cserélni az egész rendszert, négy tolatóradart, és ez 60 ezer forint.

Megmondtam neki, hogy én egyben tettem kárt, és egyet kifizetek (meg a munkadíjat, ez egyértelmű), de azt a hármat, amihez nekem nek volt semmi közöm, nem. Vagy keressenek bontott alkatrészt és szereljék be úgy.

Erre rendőrséggel fenyegettek.

Kinek van igaza? Fizessek ki 60 ezer forintot, mikor én nagyon max. 35 ezer forint értékű kárt okoztam?

A biztosító sajnos nem opció, mivel nem az én saját autóm volt, és nem szeretném, hogy miattam emeljék meg a tulaj éves biztosítását.



márc. 19. 11:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg TE nekik azt az egy darab szenzort..
márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
De ebbe nem egyeznek bele, azt mondják, nevetséges, vagy egy egész szettet fizetek nekik, vagy feljelentenek. Én is az egy szenzort mondtam, de azt mondják, szó sem lehet róla.
márc. 19. 11:27
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez konkrét márka- és típusismeret kell. Lehet csatlakozósok az érzékelők és akkor cserélhető külön, de Audinal simán lehet, hogy fixen vannak kötegben és akkor a komplett köteget kell cserélni, mind a négy szenzorral.


Menj fel bontoplaza.hu-ra, keress rá a típusra és nézz képet róla. Vagy google-ön. Aztán abból kiderül.

márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jelzem, attól mert benyomódik, attól még nem biztos hogy tönkre is megy, lehet csak kipattant a helyéről. Erről mindenképpen kérjél egy írásos "szakértői" véleményt, tehát aki neki ezt mondta, az adja írásba, aláírással. Utána ha hazudnak, akkor lehet perelni.
márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Már beletolatni se érdemes senkibe. Régen minden jobb vót :(
márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Törd be a maradék 3-mat is, aztán vegyél nekik 4-et.
márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Az audi az audi.....
márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
64%

Egy Audin egy ilyen jellegű javítás biztos nem 60 ezer, de szerintem még csak nem is 600, hanem jóval több.

Erre való a kötelező biztosítás, de annál még a 60 kifizetésével is sokkal jobban jársz.

márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
0%
Akkor jelentsenek. Sokan szarrágóskodnak ilyeneken életvitelszerűen manapság. ebből élnek konkrétan. úgy állnak meg hogy leesen a tükör, úgy hogy hozzá sem érsz, aztán megy a feljelentés, te meg perkálj zsebbe nekik..
márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig bizony a biztosító a legjobb megoldás. Tulajnak meg van két opciója:

1. drágul jövőre a biztosítása, és legközelebb nem adja neked oda az autóját, most megtanulja a leckét

2. tulaj fizet a biztosító helyett, te meg a tulajnak, marad a besorolása, és te téríted meg a kárt, ha már más autójával kárt okoztál.

márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!