Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tegnap egy parkolóban nekitolattam egy Audinak, és kb 2 mm-rel beljebb toltam az egyik tolatóradart a négyből. A karosszérián semmi nem látszott, egyedül ez a kis benyomódás. Este felhívtam a tulajt, hogy ezen a számon elér és jelezzen majd, ha tud valamit.

Ma hívott a barátnője, hogy ki kell cserélni az egész rendszert, négy tolatóradart, és ez 60 ezer forint.

Megmondtam neki, hogy én egyben tettem kárt, és egyet kifizetek (meg a munkadíjat, ez egyértelmű), de azt a hármat, amihez nekem nek volt semmi közöm, nem. Vagy keressenek bontott alkatrészt és szereljék be úgy.

Erre rendőrséggel fenyegettek.

Kinek van igaza? Fizessek ki 60 ezer forintot, mikor én nagyon max. 35 ezer forint értékű kárt okoztam?

A biztosító sajnos nem opció, mivel nem az én saját autóm volt, és nem szeretném, hogy miattam emeljék meg a tulaj éves biztosítását.



márc. 19. 11:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy szettben lehet cserélni.

Ha nem akarod vállalni a következményeket (biztosítás), akkor fizess és kész.

márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az a gyanús hogy nem hajlandóak belemenni abba hogy megkapják a cuccost.. hanem mindenképp pénzt akarnak, zsebbe, valszeg SOHA nem lenne az megjavíttatva.
márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan jelentgethetnek, elmentetek a helyszínről, innentől kb. esélytelen bebizonyítani.
márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szabad meg egyezni szóban. Rendör+betétlap. Ilyenkor derül ki a vétlen auton se müszaki se biztositás.
márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
53%
#14 mondjuk parkolt.. azt lehet műszaki, és bizti nélkül is akár.
márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
49%
#15 Kozteruleten nem.
márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
55%
#16 Önkormányzat válogatja, de minimum 10 napot bárhol állhat forgalomból kivonva is.
márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Fejlemény: írt a csávó barátnője, hogy a folyamat elkezdődött és joguk van megválasztani a kártérítés módját. Elképesztően lekezelő volt.

Mi lehet a legrosszabb, ami történhet? Videofelvétel nem készült. Fényképem van az autó állapotáról.

márc. 19. 20:03
 19/47 anonim ***** válasza:
69%
#18 Semmi nem lesz belőle, pereskedhetnek nyugodtan, de nem fogja megérni nekik. Elmentetek a helyszínről dokumentálás nélkül, innentől kezdve bukott helyzetük van.
márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
márc. 19. 20:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!