Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tegnap egy parkolóban nekitolattam egy Audinak, és kb 2 mm-rel beljebb toltam az egyik tolatóradart a négyből. A karosszérián semmi nem látszott, egyedül ez a kis benyomódás. Este felhívtam a tulajt, hogy ezen a számon elér és jelezzen majd, ha tud valamit.

Ma hívott a barátnője, hogy ki kell cserélni az egész rendszert, négy tolatóradart, és ez 60 ezer forint.

Megmondtam neki, hogy én egyben tettem kárt, és egyet kifizetek (meg a munkadíjat, ez egyértelmű), de azt a hármat, amihez nekem nek volt semmi közöm, nem. Vagy keressenek bontott alkatrészt és szereljék be úgy.

Erre rendőrséggel fenyegettek.

Kinek van igaza? Fizessek ki 60 ezer forintot, mikor én nagyon max. 35 ezer forint értékű kárt okoztam?

A biztosító sajnos nem opció, mivel nem az én saját autóm volt, és nem szeretném, hogy miattam emeljék meg a tulaj éves biztosítását.



márc. 19. 11:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
55%
Igazi szarevők lehetnek ezek..
márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom, ha valaki nekem tolatna aztán cigánykodna mert nem az övé az autó meg nem akar biztosítózni aztán meg cigánykodna az áron az ellen én is feljelentést tennék.
márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
18%
Ha vállalja hogy amit tönkretett rendbehozza, akkor én elfogadnám, de nekik ez nem jó. ők nyerészkedni próbálnak..
márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
#23 Hát figyelj, nekem egy kárt okozó idegen ne mondja meg, hogy honnan milyen bontott alkatrész is jóvanazúgy szerinte.
márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem rosszabb állapotú, és működik, akkor hol érdekel engem honnan van?
márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
#26 Téged lehet nem érdekel, én meg inkább kikérném egy szakember véleményét, hogy mi a jó bele, ne az legyen, hogy "lerendezzük", aztán egy hónap múlva tönkremegy az aliexpresses sz*r, és leshetem. Ezért kéne a biztosítóval intézni, az a legtisztább. De hát látod, a kérdező is egyből a kiskaput keresi, mert a törvényes és átlátható módszer nem tetszik neki.
márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%

Az előbb még bontott volt, mostmár aliexpresszes :D LOL



ja, két kicsi kecske... baktat a hegyre.. :D :D


Ezek kápét akarnak. zsebbe.. nem a kocsit megcsináltatni..

márc. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
32%
Persze, ezért kell betörni mindet, utána odaadni a 60-at aztán pá. Vagy mondani nekik hogy csináltasság meg, hozzák a számlát és kifizeted. Mondjuk továbbra sem tudjuk hogy pontosan milyen autó, milyen radar, lehet hogy fél millió is lesz a számlán.
márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

"A biztosító sajnos nem opció, mivel nem az én saját autóm volt, és nem szeretném, hogy miattam emeljék meg a tulaj éves biztosítását."


Igaz, nem opcio, hanem az egyetlen normalis megoldas!


Hiba adsz neki te 40-60-80 ezer forintot is utana ugyanugy feljelenthet, vagy bejelent a biztositonak.


Mondjuk, az sem jarja, hogy te akarsz kar osszeget megallapitani, meg bontott alkatreszt szerezni.


Hidd el, jobban jartok a biztositovak, majd rajottok.

márc. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
50%
#25 Hát mert ki a tököm intézze, ha nem a sérült? Bízzuk a károkozóra a feladatot, hogy alkatrészt vegyen? Az biztos k*rva jó ötlet, nyilván nem fogja a létező legolcsóbb legszarabbat venni. NYILVÁN! Bízzuk rá, igazad van.
márc. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!