Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tegnap egy parkolóban nekitolattam egy Audinak, és kb 2 mm-rel beljebb toltam az egyik tolatóradart a négyből. A karosszérián semmi nem látszott, egyedül ez a kis benyomódás. Este felhívtam a tulajt, hogy ezen a számon elér és jelezzen majd, ha tud valamit.

Ma hívott a barátnője, hogy ki kell cserélni az egész rendszert, négy tolatóradart, és ez 60 ezer forint.

Megmondtam neki, hogy én egyben tettem kárt, és egyet kifizetek (meg a munkadíjat, ez egyértelmű), de azt a hármat, amihez nekem nek volt semmi közöm, nem. Vagy keressenek bontott alkatrészt és szereljék be úgy.

Erre rendőrséggel fenyegettek.

Kinek van igaza? Fizessek ki 60 ezer forintot, mikor én nagyon max. 35 ezer forint értékű kárt okoztam?

A biztosító sajnos nem opció, mivel nem az én saját autóm volt, és nem szeretném, hogy miattam emeljék meg a tulaj éves biztosítását.



márc. 19. 11:23
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
21%

#29 Szerintem itt a pont (persze a többi érzékelő betörését leszámítva). Vigyék el megjavíttatni, kérjenek számlát, és akkor az alapján lehet fizetni. Így senki nem tud trükközni, mert ha ráveszik a szervizet, hogy többért írják a számlát, akkor az már adócsalás., ha meg megcsináltatják számla nélkül, akkor már ott is a fegyver a kezedben, mert feljelentheted őket szintén adócsalással.

#31 És honnan tudod, hogy eddig nem Kínai vacak volt benne? Lehet, hogy ők is megvették Aliexpresszről, és most itt a lehetőség lehúzni valakit, aki vállalta a felelősséget, és nem tűnt el a helyszínről, adatok nélkül.

Ez a baj, ezért tart itt az ország. Mindenki fel van háborodva, hogy megkarcolták a kocsiját, és nem hagytak cetlit, de ha valaki mégis így tesz, akkor már lehet dörzsölni a tenyerüket és nyerészkedni, fenyegetőzni. Ezek után ne is csodálkozzunk, hogy az ember inkább lelép. Ez olyan, mint amikor valakinek kirabolják a házát, aztán megpróbálja bemesélni a biztosítónak, hogy a félmilliós számítógépet, meg az eredeti Dalí festményt is ellopták.

Egyébként tényleg a biztosítót kellett volna hívni.

márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a biztosítót kellett volna hívni, akkor most nem lenne semmilyen balhé. Vagy elvinni szervizbe, és a szerviz által megadott információ alapján rendezni. Ráadásul, ha kiderül, hogy nem is kell cserélni, akkor könnyebb is az ügy.

Nem ajánlom ezt a megoldást, de volt egy haverom, aki borzalmasan parkolt, és úgy oldotta meg, hogy csinált egy anonim emailt, amit nem lehetett hozzákötni, és otthagyta a szélvédőn, hogy ott vegyék fel vele a kapcsolatot. Nem adott meg számot, csak a javítás összegét kérte, majd valamilyen anonim fizetési móddal rendezte, így nem lehetett megfogni, de mégis vállalta a felelősséget. Vagy négyszer-ötször eljátszotta. Okos dolognak hangzik, de inkább a biztosítót választanám.

márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondatod a kulcs. Igen, vigye szervizbe, kérjen árajánlatot/számlát, és aztán a biztosítók egymás között intézik. Ilyen egyszerű. Az nem kifogás, hogy azért nem biztosítózik, hogy a tulajnak ne romoljon a besorolása, mert ha a tulajnak ő megtéríti, a tulaj meg a biztosítónak, akkor nem romlik. Ez a legtisztább.
márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Igen, és én is ezt a megoldást mondtam neki: vigye el szervizbe, küldje a számlát és én kifizetem a szerelőnek az összeget.


De hát nem, neki utaljam át. Nem kell itt a számlával vacakolni.

Írt aztán a csávó barátnője egy sms-t, hogy az eljárást megkezdték, és mint sérülteknek, nekik joguk van eldöndeni, hogyan szeretnének kártérítést. Szóval gondolom, ebből biztosító lesz, aztán kifizetem az éves biztosítási díjban keletkezett különbözetet.

Túlbonyolítják már ezt az ügyet, de meglátjuk, mi lesz a vége.


És persze eredetileg sem aliexpresses szenzort akartam vetetni velük, csak laikusan én azt tartottam lehúzásnak, hogy egy egész rendszert akarnak vetetni velem. De persze simán lehet, hogy csak így lehet megoldani.

A szerelő azt mondta, ez kb 60 ezer forintos kár. Szóval nekem nem fog ez ennél többe kerülni. Csak már igazán jó lenne magam mögött tudni.

márc. 20. 14:32
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
ja csak mire a biztosító elé kerül, addigra nehogy ropira legyen törve a kocsi segge véletlenül. :D :D
márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Szerencsére van képem arról, hogy hogyan nézett ki az autó hátulja a koccanás után.
márc. 20. 16:16
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Az egy jó ötlet volt. :D
márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
23%

#31 "Hát mert ki a tököm intézze, ha nem a sérült? Bízzuk a károkozóra a feladatot, hogy alkatrészt vegyen?"


Normális emberek ezt a szervizre és biztosítóra bízzák. Nyilván, ezzel is az ember ideje megy el, de innentől édes mindegy, hogy 60 vagy 600 ezres a kár.


És nyilván ne a károkozó járjon utána, de a kedves károkozó legyen már olyan kedves és fogja be a pofáját és ne ő döntse már el ezek után, hogy mennyit hajlandó kifizetni mert ő annyit "szakértett meg".

márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 bazaltkaroly ***** válasza:
38%

#35

"De hát nem, neki utaljam át. Nem kell itt a számlával vacakolni."

Ne nekem ennél a mondatnál vált gyanússá az esetük. Ne dőlj be nekik, ezért nem fognak lecsukni, ugyanis nem hagytad hátra az autót, így csak a kárt kell megfizetni, ami nem úgy működik, ahogy ők akarják. Esetleg ha beperelnek, akkor tudnak rólad legombolni nagyobb összeget, mint a javítás, de ha ennyire pénzéhesek, akkor kétlem, hogy egy ügyvédet kifizetnének.

Vagy autószerelő és számla, vagy biztosító. Nincs további alku.

márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
78%
Egy audiba nem lehet csak úgy bármit belerakni!
márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!