Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsival első...

B kategóriás jogsival első cross motor?

Figyelt kérdés

12 éve vezetek napi szinten. Építkezésen használatos furgonokat is és voltam évekig pizza futár.

Most egy nagyobb családi kocsim van. Kicsit sokat fogyaszt, de imádjuk. Kihasználjuk sokszor.

Viszont építkezéseken sokszor kipaterolnak egy idő után a parkolásra kijelölt területről. Előtte meg ugye a földmunka miatt szűkül a helyünk.


Mindig is tetszettek a motorok. De sosem léptem ezirányba. (Mindig volt autó amire érdemesebb volt költeni, hogy mindene rendben legyen.)

Most viszont arra gondoltam, hogy kényelmesebb lenne és kevesebb konfliktussal járna motorral munkába menni. Kevesebb helyet foglal és dugóba sem szorulok.


Nagyon tetszenek a cross motorok. De nem tudok semmit semmiről.

Nyilván nem azt szeretném hogy megveszem és első utam a reggeli csúcsforgalom Budapesten. Szánnék rá időt.

Valaki okosítson ki kicsit kezdetnek.:

-Jó lehet egy 50cm² cross motor erre a célra? Vagy legyen inkább robogó? (A cross motor jobban tetszik.)

-Kb mennyi a fogyasztása?

-Itt is kell adásvételit írni ugye?

-Mit kell.az adásvételire írni ha nincs rendszám?

-Biztosítás is kell rá? Úgy mint a kocsinál?


Kérlek ne röhögjetek ki. Mindig azzal "nyugtattam" magam, h nekem ilyesmire nincs pénzem. Így nem is jártam utána. Most van.

Kicsit meg vagyok zavarodva. Mert ha bele gondolok, a leggtöbb mai rollel képes 50-nél többel menni, mégsem kell hozzá se jogsi, se boztosítás. Még csak sisak sem. Ennek tudatában kérdezem ezeket.



márc. 29. 15:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

-Ezt is 2 évente kell műszakisztatni? Vagy nem kell, mint a rollereknél?


Vannak nagy motoros barátaim. Ők megtanítanának használni, de nem szeretnék teljesen fogalmatlanul eléjük állni.

márc. 29. 15:40
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. 50-es motor semmire sem jó, csak városban szórakozni. Normálisabb felhasználásra teljesen alkalmatlan. Szóval ha városon belül kell csak, amit mondjuk kicsit nehéz elképzelni, tekintve hogy építkezéseket említesz, akkor jó, de ha nem, akkor inkább maradj az autónál vagy csinálj egy motoros jogsit, hogy normális motort tudj venni, ami alkalmas a hosszabb távú közlekedésre.


Robogóval amúgy mindenképpen sokkal többet érsz. Ezek az 50-es "cross motornak" csúfolt szarságok nevetségesen gagyik, ráadásul már az összeset szétszarták a 16 évesek, akik körében nagy divat ez.


Adásvételit kell írni, rendszám helyére értelemszerűen semmit. Utána kötsz egy biztosítást és készen vagy. Műszakiztatni nem kell, hisz nem minősül járműnek. Ezáltal nincs forgalmi engedélye se, ennek hiányában az adásvételit és a biztosítást kell mindig magadnál tartani igazolásképpen.

márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi!


Miért mondod hogy az 50-es nem jó semmire sem? 120km/h-ig van skálázva. (Nyilván nem az a célom hogy ezt elérjem)


Van esetleg valami köztes megoldás, ami nem cross, de nem is robogó?

Nagymotort nem azeretnék, az már sokkal húzósabb. Az inkább életfora, nem munkába járás. Gondolom én...

márc. 29. 16:12
 4/23 anonim ***** válasza:

"120km/h-ig van skálázva."

Egy Swift pedig 200-ig, pedig csak 140-150 a vége igazából. Inkább robogót vennék a helyedben.

márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Oké, de indokold is meg.

Mivel mindkettő 50cm², így igazán érdekelne.

márc. 29. 16:28
 6/23 anonim ***** válasza:

A gyerekek körében ez a menő:

[link]

De te már nem vagy gyerek, ha 12 éve vezetsz.

Adásvételire nem kell rendszámot írni, mivel nincs, és okmányirodába se kell menni, csak biztosítást kell kötni rá.

[link]

márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Elmész egy vezetéstechnikai tréningre, elmész egy motoros boltba felszerelést venni, leteszed a jogsit, aztán majd utána lesz motorod. Az mindegy, hány éve mit vezetsz. Én is pont így kezdtem, közlekedési érzék nem baj, hogy van, de motorozni nagyon más, mint autózni. Csak azért nem motoroznék a helyedben, mert olcsónak tartod. Akkor motorozz, ha motorozni akarsz. Mert a gatyád is rá fog menni kétségtelenül. Akkor motorozz, ha álmod a motorozást, mert különben nem éri meg.
márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
És igen, kétévente műszakiztatjuk. És téged a barátaid nem fognak megtanítani motorozni. Jó eséllyel a barátaidat is meg kéne tanítani motorozni. Olyan helyen, ahol a vagány kaszkadőr azzal kezdi az oktatást, hogy "én sem tudok motorozoni, minél többet motorozok, annál inkább tudom, hogy mennyi mindent nem tudok". Alázat, alázat, alázat.
márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
#4 50-est te csak 50-nel vezethetsz. Ne kelljen már elmagyarázni, hogy egy olyan kétkerekűvel, ami konkrétan nem hívható gépjárműnek, nem hajthatsz vele autóútra, autópályára, tilos vele olyan gyorsan menni, hogy esetleg egy gázfröccsel megmentsd a saját életed egy necces helyzetben, miért sem való semmire? Az 50-es robogó/motor gyakorlatilag egy bicikli, amit nem kell tekerned...
márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
*elírtam, 40-nel
márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!