Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladás és eredet vizsga?

Autó eladás és eredet vizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy ha nekem van egy eladó autóm ugye a vásárlónak el kell vinnie majd eredet vizsgára. Ugye ott kifizeted és csókolom legalábbis felénk nincs nagy jelentősége. A kérdés az lenne hogy ha még én elviszem eredet vizsgára és oda adom a papírt az új tulajnak mintha ő vitte volna el mondjuk abból lehet valami gáz? Vagy csak szépen besétál a kormányablakba és nem foglalkoznak vele hogy előbb történt az eredet vizsga mint ah eladás?

#autó #eladás #Eredetviszga
ápr. 15. 05:12
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Értelmes ember eleve az adásvételi megírása ELŐTT viszi el eredetvizsgára, mert volt már itt is nem egy olyan kérdés, hogy mi tévő legyen most az illető, mert vett egy autót, aztán az megbukott az eredetvizsgán. Mindig először kell csinálni, utólag is lehet, de az hatalmas hülyeség. Így ez nyilván nem is probléma a kormányablakban.
ápr. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szolovjov ***** válasza:
Mindenkinek így kéne csinálnia, mint ahogyan te.
ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, hogy ki viszi. Nem fogják elkérni a személyidet és magyarázatot kéni, hogy miért te viszed.

Legutóbb mikor használt autót vettem, mi pl. úgy csináltuk, hogy még az adásvételi előtt az előző tulaj vitte el, amit én utólag kifizettem neki. Után szerződtünk és történt a tényleges adásvétel. Ott sem merült fel a vizsgahelyen, hogy miért nem a leendő vevőjelölt viszi, nem firtatták. Tehát teljesen lényegtelen. Nekik az autó a lényeg, meg hogy ki legyen fizetve az eljárás díja.

ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"felénk nincs nagy jelentősége".😮

Aha!

Tegyük föl, jön a vevő, megveszi, kifizeti, átíratja, majd elvisz eredetvizsgálatra, ahol közlik hogy valami nem frankó, na akkor egyből lesz jelentősége.

ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
60 napig érvényes az eredetvizsga, ezért szokták az eladók a vevőre hagyni. Van, hogy 60 napig nem viszik el az autót, a vizsga díja pénzkidobás.
ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezaz, hogy hiába van az, hogy az eladó dolga lenne ezt intézni, de bakker ez a valóéletben nem működik... Volt, hogy ismerősömék elakarták adni a kocsit, minden fasza volt, az eladó ment megcsináltatni az eredetvizsgát, majd nem sokkal később közölték vele, hogy bocsi mégsem kell.... Én úgy csinálnám, hogy adja a pénzt, aztán megcsináltatom, de úgy, hogy én saját pénzből biztos nem, 60napos határidő van (?) Ami kérdéses, hogy miért is..., aztán meg pl. el sem viszik a járművet akkor buktavári.
ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 4es válaszoló úgy értettem hogy magának a procedúrának a bázis részéről nincs nagy jelentősége hisz nálunk épp hogy rá néznek az autóra pár perc és kész. Lényeg hogy fizesd ki és le se sz@rják nyilván ez sokszor előnyös nekünk autósoknak

ápr. 15. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Anno úgy vettem a verdaimat hogy lealkuldtam az átiratás költségét meg az eredtvizsgát . A régi eredetvizsgáit megkaptam ugyanoda vittem el, ha eladtam szintén átadtam a régi papirjaikat . Akkor még nem trükköztek százával sem a vizsgaállomasok sem a tulajok .
ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!