Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri szalonból új autót...

Megéri szalonból új autót venni egy pár éves (4-7 között) használttal szemben?

Figyelt kérdés

Autóváltás előtt állunk. Két kicsi gyerekünk van, jelenleg egy 17 éves kombi Chevrolet Lacetti a családi autónk. Sok problémánk van vele, elektronikailag sem 100%-os, amúgy meg elvisz A-ból B-be. Szeretnénk lecserélni, de ha már vennénk, akkor egy jóval fiatalabbat, korszerűbbet. Nézegettünk márkától függetlenül is a fenti korosztályban használt autókat, de ár-érték arányban borzasztóan drágálljuk a kínálatot. Hitelt mindenképp kéne felvennünk hozzá. Legalább 10 évre terveznénk az új autóval, emiatt is számít a vásárlásnál a kor.

Szemezünk az új Suzuki S-Cross autókkal. Fontos nekünk a nagy csomagtartó, és mivel elég sokat autózunk, napi szinten a gyerekekkel, és gyakran nagyobb távokra is (hétvégente nagyszülőkhöz, évi 2x távolabbi belföldi utakra is megyünk, később terveznénk külföldre is alkalomadtán), mindenképp egy biztonságosabb, megbízható típust keresnénk. Szimpatikus biztonsági okokból a SUV, magasabban vagyunk benne, mint a sima személyautókban.

Ebből is baromi drága a használt autó kínálat, ezért is gondolkozunk újban. A családban viszont le akarnak beszélni róla, mondják, hogy nézzünk inkább 6-7 éves használt kombikat, mert "jóaz", és a szalonból kihozva úgyis kapásból 1M-val csökken a kocsi értéke (ami, tekintve, hogy 10 évre tervezünk minimum, számomra irreleváns).


Akinek már volt több autója, annak mi az objektív véleménye? (akár a típus választást illetően is, esetleg másikat ajánlva?)

Maximum 9M Ft-ig vállalnánk be, ha vadi új az autó, használtan értelemszerűen ennek a töredékét.



ápr. 23. 21:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nézegettünk új kombikat is, de hasonló árkategóriában voltak, amiket kerestünk, így az sem releváns végső soron, hogy pontosan lenne az új autó.
ápr. 23. 21:48
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy jó kérdés egyébként.
ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Inkább 3-4 éveset érdemes, elvesztette az értéke nagy részét, de már nem kell a drága kötelező szervizekre vinni. És ennyi idősen nem nagyon lehet baja. Típus szempontjából én japán párti vagyok Toyota, Suzuki ezek közül választanék.
ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban kéne egy jó szerelő, aztán fiatal használt, amihez legjobban értenek 🤔
ápr. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Azt is figyelembe kell venni hogy azt valamiért eladják.

A jó autót nem adja el senki.

ápr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Sok olyat látunk használtan, amik 3-5 év alatt több km-t futottak, mint a mostani 17 éves autónk (169e km van benne, és van egy 24 éves lótifuti Toyotánk, amit imádunk, és nincs benne 180e km sem). És ezeket is típustól függően 5-8M Forintért árulják. Nyilván, mert fiatal, de attól még lementek vele annyit, mint más autóval egész élete alatt. Persze normálisan karbantartva 300-500e km mellett sem tropa az autó, de nem mindenki javítattja lelkiismeretesen az autóit.

Ez is bosszant, és bizonytalanít el.


4# úgy gondolod, az új autókhoz kevésbé értenek? (Nem kötekedésből, hanem őszintén kérdezem.) Nyilván lassabban jutnak el a vadiúj autók a régi szervizekbe, de én pl., lehet naivan, de úgy gondolom, hogy mire várhatóan nagyobb szervizekre kerül a sor (8-10 évesen, remélem), addigra már nem a miénk lenne az első, amivel találkoznak. De egyébként jó támpontot adtál, rá fogok kérdezni a szokásos szerelőnknél.


5# Igen, ez a másik, ami elbizonytalanít. Ugyanakkor ott az érme másik fele is, hogy miért hirdetnek annyi fiatal használt autót? Van valami, ami miatt a többség szabadulni akar tőlük, és valóban keressünk egy idősebb, régi tipusú, faék egyszerű autót?

ápr. 24. 06:22
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Két oldala van a dolognak.

Az ár a használt mellett szól. Az új mellett meg a garancia meg az, hogy ismerni fogod az autó teljes életét.

Azért 7 év alatt rendesen le lehet amorizálni egy autót.

Meg ugye 10 évre tervezel. Na most egy 10 éves autóval ált még kevés baj van, egy 17 évessel már több.


Nézzél 1-2 éveset, ott már lejön az árból elég sok, de még mindig garanciális és alig használták.

ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legidősebb használt kocsim 7 éves volt, mikor vettem. A mostanit újonnan rendeltem.

Az én esetem nem tudom mennyire jellemző, vagy csak ennyire sikerült belenyúlnom a "tutiba". Használt kocsival soha semmi bajom nem volt. Átírás, olajcsere, tankolás és használom. Ennelnben a mostani újonnan rendelttel az első két évben rengeteg garanciális probléma volt. Volt, hogy napokra a szervizben kellett hagynom. 28.000 km-nél már szanaszét kellett bontani a motort. Mígy a használtan hozzám került kocsi 300.000 km-rel is bontatlan volt. Pedig az sem valami szög egyszerű technika volt. Ott is már volt közvetlen befecskendezés, turbó, stb...

Ha 10 évre tervezel, nem biztos, hogy 7 éveset vennék. Inkább maradnék az újnál (a fentiek ellenére is), esetleg 3-4 évesnél, kevés km-rel. Igen, ezeket valóban drágábban adják, de valamit valamiért!

Amit az 5-ös írt: A mostani autóm 5 éves. A kezdeti gyerekbetegségei hála istennek úgy tűnik mind orvosolva lettek. Az utóbbi 3 évben semmi probléma nem volt vele. Viszont felmerült már bennem is az eladás. És nem azért, mert rossz lenne. Hanem mert nem használom ki. Amikor vettem, még rendszeresen messzebbre ingáztam munkába. Azóta viszont 5 km-re. Gyakran biciklivel járok. Nem négykerekű esernyő nálam az autó és nem is bevásárlókocsi. Garázsban áll, mindig vigyáztam rá. Használati nyomokat is úgy kell keresni rajta. Esőt alig látott, amikor sóztak pláne ki se hoztam a garázsból. A kipufogócsövön sincs rozsdapötty. Most tart 5 évesen szűk 50e km-nél. Emellett van egy másik autóm is. Kettő ilyen körülmények között totál felesleges hétvégi kirándulásokra. Feleslegesnek érzem, hogy a garázsban állva öregedjen és értéktelenedjen el. Van ilyen is.

ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Meg. Sosem vennék használt autót.
ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam pár éve, mint te, nagyon hasonló helyzet volt. Végülis új Dacia kombit vettem, jó felszereltséggel. Néztem a Suzukit én is, de kicsinek találtam a Daciaához képest, és drágább is volt.

Meglepően jó autó a Dacia, sokan a neve miatt lenézik, de ez már nem az a kategória.

ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!