Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy autót venni....

Szeretnék egy autót venni. Kinéztem egy Fiat Bravot. Nem sok jót hallottam eddig a Fiatokról, megérné megvenni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó állapotban és jó árban van egy használt Fia amit meg szeretnék venni, de tudom hogy nem olyan jó autó, félek kicsit belevágni. Megéri, vagy tényleg olyan rossz ahogy azt mondják?
2009. jan. 9. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én mindenhol azt hallom, hogy olasz autót ne. A nővéremnek előző olasz pasijának olasz autója volt, mindig szervizben volt. A mostaninak nincs olasz autója, azt mondja ő nem vesz olasz autót. A nővéremnek puntoja van. Azon kívül, hogy valami kattog benne, nem volt eddig semmi baja.
2009. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Fiatok nem jók! Bravok pláne nem, + az értéktartásuk is förtelmesen rossz. Autós területen dolgoztam. Beszámítani sem szeretik a kereskedők, öröm, ha megszabadul tőle a gazdája és a kereskedő...
2009. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden autónak megvan a maga hibája amiért szervízigényes.


Sokan a Suzukit szídják,hogy törik az Opelok rohadnak és kisebb nagyobb hibáik is vannak.A francia autókról sem hallani semmi jókat, és a kérdezett olasz autókról sem. Sajnos nincsen hibátlan,tökéletes autó hacsak nem vagyunk milliárdosak éa veszünk egy full tökéleteset,törhetetlent.

Amúgy pont ma voltam egy autószerelő ismerősömnél és egy 8-10 éves Mercit szerelt,úgyhogy azokkal is baj van.


A kérdésedre a válasz: Én lebeszéllek a Fiatról. Két hónapja vettem egyet és sorban jönnek elő a hibái. A fűtés elment mint a gyorsvonat,az ablaktörlőmotor haldoklik,a km óránál menet közben folyton kerreg valami,folyik az olaj,igaz ez fiatbetegség,és állítólag eszi a kuplungot a fiat és sűrün csereigényes. Pont ma mondta egy ismerősöm,hogy egy barátja nemrég vett egy Fiat Bravot és neki is elszált a fűtése úgy mint nekem. Vagy hengerfejes vagy termosztát,úgyhogy milliószor megbántam,hogy váltottam autót.

Előtte Suzuki Swiftjeim voltak,de azokkal soha semmi bajom nem volt. Csak a kötelező dolgot kellett benne cserélni mint az olaj. Sehol semmi nem fojt ,nem zörgött és nem romlott el. Nem is értem,hogy miért szídják annyira a Suzukikat! Azért mert törik? Na és? Minden kocsi törik! Inkább járnak sokan olyannal,amire költeni kell mint egy olyannal,ami megbízható motorikusan és elektronikusan stb. Ha tehetem minél előbb visszatérek a Suzukira és soha többé nem veszek olasz autót!

Én hülye csak azért cseréltem le a Suzukit Fiatra mert kíváncsi voltam mennyivel jobb egy nem Suzukival járni. Hát pocsék az olasz autó! Opelon is gondolkodtam,de ahogy már írtam azok meg szétrohadnak.

2009. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem idősebb 5-6 évesnél, és valóban jó állapotban van nem rossz választás, de öregebbet inkább ne vegyél ebből a tipusból. (dízelt ne!)
2009. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Opel rohad? Hát nem 20 éveset kell venni és nemfog rohadni.

Ezmost olyan dolog h öregapámnak van egy 30 éves Fiat Regata-ja ésmég mindig beindul igaz nem kulcsal hanem összekell érinteni a vezetékeket de beindul :D

2009. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat az összes Opelostól,de tíz év feletti opelt ritkán láttam rozsdafoltok nélkül.

Persze lehet azt írni,hogy rossz helyeken járkálok ,hogy csupa rozsdásodásnak indult Opelokat látok. Persze,hogy a húsz év körüliek már rohadnak,de függ a tulaj gondoskodásától is.


És az aki ítra,hogy 5-6 éveset kell venni,hát nem mindenki szaladgál közel egymillióval vagy többel a zsebében,hogy tudjon készpénzre kocsit venni,na meg hitelbe vágni sem okos dolog.


A véleményem az Opelról nem megsértésre,megbántásra törekedett.

2009. jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Ki lehet belőle fogni jót,de nehéz. Az elektronikája úgyis rossz. Ha már Fiat, akkor inkább Puntó.
2009. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
érdemben én se tudok segíteni,nem konyítok az autókhoz,de eddig minden ismerősöm (férfiak)azt mondák hogy a Fiat egyáltalán nem jó vásár.nem tudom mi ennek az alapja,de nagyon meggyőzőek voltak...még1x bocsi h.érdemben nem tudtam segíteni...
2009. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Még a régi Bravo-ról van szó vagy az újról? Mert az új igenis nagyon jó. A régi Fiatok valóban nem túl jól üzemelnek, de persze ez attól is függ, hogy az előző tulaj mennyire tartotta karban. Amúgy szerintem minden márkának es minden típusnak megvan a saját baja.
2009. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Jó az új Bravo, de meddig?

Nagyon kíváncsi leszek, hogy 5év múlva hol lesznek?

Úgy járnak mint a régi Bravo/Brava, 8-9 éves korára kihal a háromnegyed részük, a maradékot meg fillérért megvehetik a bátrak.


Tudjátok, japán autót csak a gyávák vesznek, viszont az olasz, francia csupa kaland, kihívás!

2009. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!