Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem szemüvegben vezetek,...

Ha nem szemüvegben vezetek, nagyon szigorúan veszik?

Figyelt kérdés
Szóval szemüvegben kellene vezetnem. De, nem látok rosszul, és van, hogy otthon felejtem. Ha, megállítanak, ellenőrozni, nagyon szigorúan veszik? Megbüntetnek érte, vagy ki tudom magyarázni?
2010. dec. 22. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondhatod, hogy éppen kontaktlencsét használsz. (gondolom)


Amúgy nekem az orvosi papírom elb&szták, nem azt karikázták, hogy "szemüveggel alkalmas", hanem csak "alkalmas". Szóval a jogosítványomon nincs rajta a korlátozás, a szemüveget viszont állandóan viselem. De eddig még egyszer sem szóltak érte igazoltatáskor(lekopogom).

2010. dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

6 éve vezetek úgy hogy nekem is be van írva a jogsiba a szemüveg! Egyszer sem szólt még a rendőr!

Egyébként meg megmondod hogy kontaktlencsében vezetsz! azt meg nem szedeti ki veled!

Más a helyzet ha okozol egy súlyos balesetet ott már azért nem olyan felületesek

2010. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azért az nem ugy van ám hogy szemüvegben kéne vezetned és kontaklencsével vezetsz, ugyanis nézzetek csak jobban utána, hogy olyan korlátozások vannak , hogy csak szemüveggel, és vagy kontaklencsével, ez az egyik verzio vagy CSAK és kizárolag szemüvegben, nem mindegy ám, ha esetleg megállit egy közlekedési, nem pedig a "mezei" rendör akkor azok elég szigoruan veszik ha éppen "rossz" napja van és olyat fogsz ki
2010. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

EZ attól függ hogy mi van a jogosítványodon.

Nekem spec. kontaklencse vagy szemüveg kell.

2010. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen megbüntethet érte. Az, hogy a szemed milyen ne te döntsd el, menj el, vizsgáltasd meg újra, lehet már nem is kell vezetés közben. Máskülönben pedig ne felejtsd otthon, ugyanúgy mint a forgalmidat, vezetői engedélyed, és akkor nem lesz gond. Vezess abban.
2011. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a jogsiban benne van, akkor jóhogy nagyon megbüntetnek érte. Nem érdemes kockáztatni.
2011. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!