Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemüvegben vezetés miközben...

Szemüvegben vezetés miközben anélkül szerepelek az okiraton? Részletek alul.

Figyelt kérdés
Nos, én rövidlátó vagyok, de az orvosira lencsében mentem és nem említettem meg. a vizsgákat, előtte pedig minden órát is így tettem le, a jogsiképen is szemüveg nélkül szerepel. Történik-e valami penitencia, ha szemüvegben vezetek és rendőri ellenőrzésbe futok bele? (tehát miközben szemüveg nélkül vagyok a jogsin-személyin)
2010. jan. 27. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ellenkező esetben azért büntethetnek, mert nem látsz rendesen vezetés közben. Nem azért mert jól látsz...
2010. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Semmiféle következménye nincsen. Eleve a jogsi 10 évig érvényes, akár közben is elromolhat a szemed. Mikor annak idején csináltattam, még nekem sem volt szemüvegem, most meg már van. Sosem volt ebből problémám.
2010. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem gond. Fordított esetben már az lenne...
2010. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle semmi gond (én se szemüvegben csináltatom az igazolványképeimet, mert zavar, ha befénylik villanás közben). Amúgy meg ki tudja megállapítani, hogy nem kontaktlencsét viseltél-e éppen fotózás közben (aki hordhat, annak egyenértékű a szemüveggel, én is hordanék, de egy allergiás balszerencse óta nem hordhatok soha többé)? :-D
2010. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

- Hát, "pusziltatom" az orvost, aki nem nézi meg közelről a pácienst, és nem állapítja meg, hogy kontaktlencsét viselsz!

- Nem kellet erre vonatkozó nyilatkozatot aláírni? Tehát, hogy büntetőjogi... nem viselek kontaktlencsét, olyan eltitkolt betegségem /pl. epilepsya/, ami gátolhat .. nincs. Nekem mindegy, csak különös.

- 30 éve olyan záradékkal látták el az alkalmasságit, hogy csak szemüvegben vezethet, és csak szemüveges fényképet fogadtak el, hogy az igazoltató rendőr 'elvtárs' egyértelműen tájékoztatva legyen.

- És ez a kérdés vonatkozik az utolsó kedves hozzászólónak is: Nem iratlan szabály a konatktlencséseknek - főleg az autót vezetőknek!! -, hogy legyen tartalékban szemüveg a táskában, zakó zsebben, kesztyűtartóban? Így: szemüveges fénykép, kontaktlencsés vezetés, felmutatható szemüveg.


Egyébként - mivel nem a kérdés kedves kiírójával "kötözködtem", hanem az ellentmondásos jogszabályokkal, rendelkezésekkel - meggyőződésem, hogy a szemüvegben vezetés nem lesz kihágás. Gond akkor lenne, ha szemüveges fénykép esetén nem tudsz felmutatni szemüveget.

2010. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
00:11 - Ha már kötözködsz, hadd áruljam el, hogy kontaktlencsét azért nem viselhetek soha többé, mert egy allergiás reakció miatt (ami rovarcsípés hatására jött elő) maradandóan sérült a szemem felülete, soha többé nem áll helyre rendesen (mondjuk úgy, hogy örülhetek, hogy a látásom még megmaradt).
2010. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk: A jogosítvány orvosi érvényessége a kiadás keltétől 5 év

10 évig csak 40 év alatt.

A kérdés kedves kiirója valószínűleg 40 alatti, de ne vezessük félre a 39 éven felülieket.

Köszönöm

2010. jan. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 0:16-os: A szembetegsédeért őszintén sajnállak, így úgy próbálok Veled viccelni, hogy ne az legyen a középpontban: A szövegértéssel viszont komoly gondjaid vannak. Ha nem vetted volna észre, a 'kötözködöm' igét idézőjelbe tettem, tehát virtuális hangsúllyal azt kívántam kifejezni, hogy azt nem szó szerint kell érteni, mivel az egész hozzászólásomat úgy summáztam, hogy mindeninek igazat adok, csak a jogszabályok ellentmondásosságával van bajom.

Figyelmedet kizárólag az „Amúgy meg ki tudja megállapítani, hogy nem kontaktlencsét viseltél-e éppen fotózás közben” mondatod miatt hívtam fel, mely mondattal tökéletesen egyet is értek, s ott kanyarodtam vissza a harminc évvel ezelőtti szabályra - mely szerint ha kontakt, ha szemüveg a szem problémát az alkalmassági lapon jelezni kellett, így az illető csak „szemüveges jogosítványt” kaphatott – és az abból eredő gyakorlatra , hogy a megkötéssel jogosítványt kapott személynél mindig legyen felmutatható szemüveg.

Mert a rendőr, attól, hogy nem elvtársnak szólítjuk, ne lett kevésbé bürokrata.

Remélem, most már minden világos, és nincs harag.

2010. jan. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!