Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az 1,4 i F Astra tipushibá...

Mik az 1,4 i F Astra tipushibái, és mennyire megbízható, mennyit eszik a 60 lovas?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 10:07
1 2
 1/12 T5- ***** válasza:

'96-os 1,4 8v (c14nz) Caravan-om van.

Tipikus betegségei:

Rohadás: Hátsó két sárvédőív, tankbeöntő, küszöbök, hátsó ajtó(csom.tér) ablak kerete

Hidrotőkék

Olajteknő tömítés

Kiégő műszerfal ízzók

Nagyjából ennyi.


1.4 8v (c14nz) 8-8.5 l/100km


Ha teheted inkább 1.6 1.8-ast vegyél.


Egyébként megbízható autó, az alkatrész nagyon olcsó hozzá, és roppant egyszerű gép.

2011. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 T5- ***** válasza:
Jó, éppen ha nagyon óvatosan vezetsz, nem gyorsítasz, sokat gursz akkor lehet hogy 7-ből is el tudsz járni, csak úgy nem lehet közlekedni. 7 alá nem tusz vele menni akárhogy is akarod. Az 1.6 aból is csak a 8 szelepest vedd, érdekes módon kevesebbet fogyaszt. Nem felétlenül a kis lökettérfogatú autók a kis fogyasztásúak. A másik amiért ne vegyél 60 lovasat az pont a teljesítménye. Nagyon gyenge. c14se lehet esetleg még jó alternatíva de az is csak 82 lovas. Az x14xe (16v DOHC) meg kiforratlan és ha csinálni kell drága sajnos, hiába a 90 ló.
2011. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1.Ahol csak lehet, rohad.

2.Annyit fogyaszt, mint egy HUMMER :-). Na jó.. 8,5 literrel már elmegy.

3.A hatalmas fogyasztásért cserébe még teljesítménye sincs.

nekem azt mondra régebben valaki, hogy olyan érzés, mintha egy naaagy nehéz vizes fürdőszivacsot kellene vezetned. Akkor röhögtem rajta, de később bekerült a családba egy ilyen, és többször kellett vezetnem. Tényleg olyan... Lomha mint a dög, a gázadásokra csak némi gondolkodási idő után hajlandó reagálni. Nem mondom, magas fordulatszámon nagyon jól húz. De akkor a benzint is nagyon jól húzza befelé a torkába :-)

2011. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Könnyen átég a hfej tömités...vegyél inkább SUZUKIT!!!
2011. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Vegyen Suzukit és ölje meg magát benne, ugye? SUZUKI= Trabant2
2011. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igen, pontosan...te tényleg ennyire retardált vagy???
2011. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkora egy állat barom majom aki a Suzukit szidja hogy helyet kéne cserélnie a testvérével az állatkertben, jó esetben olcsóbban találsz különb Suzukit mint hasonló áron Opelt, az Opelek többsége egy rakás sz*r, rozsdásodnak, gyengék, sokat esznek, eszik az olajat is rendesen és mindig a legrosszabb helyzetben mennek tönkre.

Ilyet egy Suzukinál soha de soha az életben nem fogsz tapasztalni, nem mondom hogy swiftet vegyél, bár az se rossz de van kínálat Ignisből, Balenoból, Lianából épp elég és 1000szer jobb mint egy Opel. Ezt tapasztalatból mondom!

2011. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én megcáfolnám az előttem nemtudomhányadik felszólalót.Én 6l-es átlagfogyasztással közlekedek úgy,hogy éppen az üzemanyagtakarékos vezetésből adódik,hogy nem tartok fel olyant,aki nem a versenypályára képzeli magát.Egy 95-ös astrám van 172000 Km-rel.Egyébként én nagyon szeretem ezt az autót,csak az a baj vele,hogy nagyon gyenge és lassú.
2011. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
haveromnak ilyen van, iszonyat lomha, max a kis polákokkal versenyezhet a forgalomban, talán még azokkal se, előzni vele életveszélyes, és kész kihívás, mert annyira gyenge a kocsi súlyához képest, és 8-10 l-t bekajál 100-on.
2011. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Lehet ezzel is normál tempóval gyorsítani,sőt,legyorsulni számos autót,ugyanis ebben nincs tiltás.2.3. sebességben elég jól húz.A másodikat pl.70-80-ig is lehet húzatni,a harmadikat meg 110-ig.Amúgy 150-160 a vége:D.Viszont normál használatban tényleg elég durva vele előzni.Nagyon meg kell gondolni,hogy belevág-e az ember.Gyorsulgatni meg tényleg azért nem érdemes vele,mert hamar átég a h.fej tömítés.Nekem ezek a tapasztalataim.Nem vagyok se fanatikus meg nincs semmilyen komplexusom:DAzért sokmindent lehet,csak akarni kell:D
2011. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!