Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kiveszem az autómból a...

Twinx kérdése:

Ha kiveszem az autómból a katalizátort akkor nemfog többet fogyasztani? És a lambda szondának nem lesz valami baja katalizátor nélkül? Egy Peugeot 406 1.8 16V-ről van szó!

Figyelt kérdés
Aki tud valamit vagy van tapasztalata az irjon légyszives. Válaszotokat előre is köszönöm:)
2011. márc. 17. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Még ezt kihagytam: Nem tartja semmi a katalizátorom (lóg) és nagyon sokszor kapott ütést és gyengébbnek érzem az autóm, többet fogyaszt és néha megtorpan. A lambda szonda most lett cserélve.
2011. márc. 17. 18:00
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és tudom hogy nem megy át műszakin katalizátor nélkül, úgyhogy azt ne is írjátok:)
2011. márc. 17. 18:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez éngem is érdekel ,mert szerintem a katalizátor,egyrészt lóerőt is elvesz meg a fogyasztást is növeli.
2011. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Normál esetben a katalizátor nem csökkent teljesítményt, és nem növel fogyasztást. De ha valami trauma éri szegényt akkor összeesik a belseje ami viszont már fojtja a kocsit.

Ha kiveszed nem lesz semmi baja, csak a káros anyag-kibocsájtása nő.

2011. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és pozitív választ:)
2011. márc. 17. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:
valamennyivel "rugalmasabb" lesz de más semmi, ha más dolgot nem módosítanak a motorban.
2011. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lodarazs ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 2 lamda szomda van az autódban, így viszont nem tudod nélkülözni a katalizátort. Egy kat. előtt és egy utána. A 2., leegyszerűsítve, a katalizátort ellenőrzi. Ha ugyan azt az értéket érzékeli, mint az első, akkor biztosan világítani fog a motorelektronika-hiba. Tehát kat. kell bele.


Ha csak 1 lenne benne, akkor semmi akadálya a nélkülözésének.

2011. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
100% hogy csak egy van benne meg néztem:) katalizátor elött van. köszi a választ:)
2011. márc. 18. 16:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Vedd ki semmi nem fog változni ,kicsit "vödrösebb " hangja lesz .... Max vizsgánál visszaminősítik ..ennyi

Nem hajthatsz majd be a " védett " területekre

2011. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lambdaszondát befojásolhatja, hiszen az méri a károsanyagkibocsátást, és ha szellős a kipufogód, vagy nincs fojtás más adatot közöl a computernek, ami miatt megbolondulhat a gyújtásod. Nekem leszakadt a katalizátoromban a szűrő, és megnőtt a fogyasztás, illetve baj volt a gyújtással is. Kicseréltem, és nagyon jó lett a kocsi! Opel Omega A.
2011. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!