Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mien a kamionos élet?

Mien a kamionos élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rossz egy kicsit az anyagi helyzetünk és a kamion mellet gondolkodok hogy el kéne menni, de nem tudom megéri-e mégpedig hogy mennyit lehet kapni, mennyi megy el kajára, vonnak-e le ha nem érsz a lerakódóhelyre időbe, stb?


2011. ápr. 1. 17:22
1 2
 11/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Nálunk a munkahelyemen nemzetközibe fuvarozunk.

Ismerem a pilótáinkat.

A kamionos élet nehéz. Mivel meg kell küzdened azzal, hogy hetekig nem találkozol a családoddal, sőőőt... lehet hg magyar emberrel se. Az érzet, hogy ki vagy szolgáltatva az irányítónak sem egyszerű, mert ha bármi baj van csak rá számíthatsz.

Nálunk ha a sofőr hibája az hogy nem rakodik időben és ködbér van bizony levonjuk tőle és ha megbüntetik gyorshajtásért és ilyesmi azt is. Kemény a felelősség. Minden nap az autópályán pihenőhelyen a kocsiba aludni... Fürdesz, ha tudsz... Ha defekted van meg kell oldani. A nyelven nem kell aggódni, mert nálunk sem beszélnek csak magyarul a srácok. Csak találékonyság és alkalmazkodás a függvénye mindennek.

És ha felrakják az árut azért is te felelsz. Fel kell dolgozni azt ha áruhiány van az első a pilóta akit gyanúsítanak a lopással. A túlfogyasztásnál is először a sofőrön keresik a hiányzó üzemanyagot.

Valamint a közlekedés ahol ha baj van akkor tényleg nagy a baj... 24T ha megtol hátulról hiába taposod tövig a féket...

Ha olyan árut viszel még meg is támadhatnak.

Hogy keresni mennyit lehet... Az függ attól is hogy mennyit mész. 200-300.000,- Az meg hg kint mennyi megy el kajára az annyira nem mérvadó, hiszen enni itthon is kell.

És tudsz magaddal itthonról is kaját vinni, ugyanis a kamionokba van mini hűtőszekrény.

2011. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak,már amelyik kamionba van hűtő,általában azt is maguk veszik meg a sofőrök,és normálisat százezer alatt nem lehet kapni,és ami abba belefér,az max egy hétre elég.

A fürdésért is ki kell fizetni általában 2 3 eurót,ami itthon gyakorlatilag ingyen van,mert ugye a bojlert igy is ugy is fütöd.Szóval akármennyire is kuporgat az ember szerintem 50ezer forint a legminimálissabb összeg ami havonta elmegy a lecsóba,de akkor ugy élsz mint egy remete.keressél meg mondjuk 250eft havonta,abból hazküldesz mondjuk 2kilót,otthon az asszony mondjuk félre tud tenni belőle 50et,akkor már király vagy!

Szóval félre raktál 50 papirt,cserébe nem látod a családodat hetekig,és úgy élsz,mint a Toldi Miklós lova a szemétvetőn!De ott vannak még a rend éber őrei,egy kis baki,és már százezrek ugrálnak ki a zsebből.A munkáltatók(T a kivételnek)nem sok van olyan) aki ne várja el hogy csaljál hazudjál,vezessél tul mágnesezd a tachográfot stb stb,ők meg majd levonják az üzemanyagtulfogyasztásod meg amit épp kitalálnak.Ugyhogy a végére ugy jössz ki mintha elmennél itthon utcaseprőnek.Szóval sajnos utolsó lett ez a szakma.De meg kell próbálni és akkor majd látni fogod te is.Magyar cégnek én már biztos nem csinálom ezt többet,esetleg ha nyelvet tanul az ember és kinti cégnél helyezkedik el dupláját keresheted mint itthon,ugyanazzal a munkával,ha nem kevesebbel.Szóval meggondolandó...

2011. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Azt megtudhatnám hol dolgozol? (Én waberer's-hez szeretnék elmenni)
2011. ápr. 27. 15:17
 14/18 anonim ***** válasza:
per pill sehol,de az itthoni munkáltatok szinte egy kutya kölkei mind
2011. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is waberer's-ben gondolkozok :) Sok rosszat mondtak róla , de tapasztalatot lehet szerezni. Feleségem nincs, gyerekem nincs. tehát a 250ből 200-at el tudnék rakni. Inni nem iszok , dohányozni nem dohányzok, elég vékony , kevés fogyasztású emberke vagyok :) Nekem találták ki a kamionozást :)

Kérdező: Hány éves vagy? Milyen jogosítványod van jelenleg? ( kíváncsiságból :)

2011. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A Waberer's egy nagyon köcsög cég. Ott csak a vezetést lehet gyakorolni. 3 napig voltam náluk :D
2011. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
2011. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

18:59

1. videó tiszta én amikor már vagy 2 órája állok mert nem engednek :D

a 3. meg amikor jó kedvem van csak én énekelni szoktam :D

2011. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!