Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lejár a forgalmi, de nincs...

Ha lejár a forgalmi, de nincs pénzünk megcsináltatni, leraknánk a kocsit amíg össze nem szedjük a pénzt, így lehet húzni az időn?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapról van szó!
2011. ápr. 3. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, lehet így húzni az időt. Addig, ameddig csak szeretnéd. A lényeg csak annyi, hogy a kötelező biztosítást és a gépjárműadót időben be kell fizetned, illetve nem tárolhatod a járművet közterületen engedély nélkül 30 napnál tovább. Az ugyanis nem követelmény, hogy egy autón mindig kell érvényes műszaki vizsgának lennie. Ha akarod, 10 évig is állhat műszaki nélkül, csak közlekedni nem lehet vele.

Ha most leállítjátok, akkor természetesen 2 hónapig nem mehettek vele sehová. Mikor megvan a szükséges pénz, akkor pedig vagy trélert kell bérelnetek, ami elviszi az autót a vizsgahelyre (mert ugye közúton nem mehettek oda), vagy pedig útvonalengedélyt kell kérnetek az NKH-tól, hogy elfáradhassatok műszaki vizsgára. Ez utóbbiban mondjuk nem vagyok biztos, de azt hiszem, még létező lehetőség. Hazafelé már egyszerűbb lesz a dolog, mert ha nem módosul az autó egyetlen adata sem (nem kerül fel vonóhorog), akkor általában a vizsgahelyen megkapjátok a matricát és örülhettek neki. De ha nem, a kapott műszaki adatlap akkor is igazolja, hogy a jármű közúti közlekedésre alkalmas.

(legalábbis gyanítom, a műszaki vizsga lejártára gondoltál, nem arra, hogy betelt a forgalmi és nem tudsz új vizsgát bejegyeztetni - a forgalmi engedélynek ugyanis nincs érvényessége)

2011. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, én is valahogy így sejtettem!:)
2011. ápr. 3. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!