Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen haszongépjárművet...

Milyen haszongépjárművet vásároljak? Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper?

Figyelt kérdés

3,5t terhelhetőségű haszongépjárművet keresek, max 3-3,5 mFt körül. Minél nagyobb rakterű kellene, így a 15m3-es kivitel lenne a megfelelő de nagy kérdés, hogy melyik márkát válasszam? Milyen motorral? Azt hallottam, hogy a 2,3literes motorokkal (áll. a Ford gyártja) sok baj van de a 3 literessel(Iveco motor) nincs annyi baj. Futóműve a Fiatnak rosszabb de a Peugeotnak meg a Citroennek az elektronikus része vacak (állandó hibajelzések a műszerfalon stb). Az autó kb. heti 800-1000km futna nálam, tehát nem sokat.

Szervizelés szempontjából melyik márka a legmegbízhatóbb szerintetek?


Köszönöm előre is a segítséget!!


2011. ápr. 16. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy a 3 autó ugyanarra az alapra épül, tehát nagy eltérések nincsenek köztük. Én a Boxert ismerem személyesen, több is volt már a családban (és van is), igazából szeretjük, komolyabb hibái nem igazán voltak még eddig, de a többiről is szinte csak jókat hallottunk.
2011. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Se olaszt se franciát ... Szerintem. Persze minden választás és vélemény relatív. Viszont ennyi pénzért 3-4 éves Mercedes Sprintert vagy mondjuk Volkswagen LT-t is találsz melyekre senki nem panaszkodik. 10-20 %-kal talán drágábbak mint az általad említett márkák de nem ok nélkül,a "német autó" a megbízhatóságáról híres.
2011. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mellett tenném le a voksom.Jól tudod a fordmotorossal sok a baj . Javítunk a GLS-nek az autok többsége Peugeot ,brutál km-kel ! Nem mondom ,hogy nincs baj velük . A 2.5 2.8 ill. 3 literesek megbízhatók . De ne feledd az autó tulajdonosa és a kontár szerelők adják a munkát ! Ez minden típusra vonatkozik ! ............
2011. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a VW és Mercedes sajnos jóval drágább. A hasznaltautok.hu-n szemezgetek, lehetőleg 2007 évjárattól, elfogadható áron csak a fent említett márkák jöhetnek szóba ezért is hegyeztem ki rájuk a kérdést. Gyakorlatilag 0 tapasztalatom van a szervizelésükről, megköszönném ha kompetens autószerelő, alkatrész értékesítő írna a tapasztalatairól!


Köszönöm!

2011. ápr. 17. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,mindháromban Ford motor van.Én egy Citroen Jumper-en dolgoztam,vadonatújan vettem át,valami 1OO km volt benne.Hát nem ajánlanám,rengeteget volt szerv1zben,1OOOO km-nél már elektrónikai hibák.És sajnos ez nem egy rosszul kifogott példány volt,hanem valami széria hiba.Ahányszor a szervízben volt,mindig volt egy két "testvér" is mellette.Érdekes,hogy a Jumperrel egyszerre volt véve egy C4-es is,azzal egy kiégett izzón kívül semmi gond nem volt,pedig rengeteget volt használva az is.
2011. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek, tök ugyanez.

Céges Jumper (HDI 100LE), 2 éves, kb 100ezer km, és rengeteg gond, lehet hogy a blokkot a Fordtól szerezték, de nem a motort szidnám, hanem a hdi motort. Van mellette 2 Transit (TDCI 130LE), azok köszönik jól vannak.

2011. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekünk van 1 100Le transitunk 6 éves

olajcseren kivul semmitnemkell vele csinálni soha semmi baja

ugyhogy nemertem ezt a ford motor vizeriat

én még esetleg a renault uj haszongepet vagy a volkswagen craftert ajánlanám neked

2011. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bérelni szoktam alkalmanként dobozos autót.

Amiket szeretek:

Ford Transit

Fiat Ducato


...és a kedvencem:

Iveco Daily.

Van ennek egy 17m^3-mas változata; 2005-2007 körül mutatták be. Na, egy olyan szerintem bőven kielégít.

Mi tavaly nyáron egy nap alatt 1000 km-t raktunk bele.

Átlagfogyasztása 12-15 liter volt. 3masban csőgázon a fedélzeti kompjúter 25L-t írt. De a hely és a kényelem kárpótolt :) Egyedül a nagy homlokfelület az, ami a fogyasztást így befolyásolja. Illetve ennek köszönhetően rengeteg bogárt szed fel.


Összességében nagyon jó kis autó ez :)

2011. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 2.3-as motor az teljes egészében Fiat motor, az a legjobb. A 2.2-es Ford motoros szart nem ér!
2011. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés, hogy melyik embléma tetszik jobban, mert mind a 3 ugyan az a motor, a váltó, a futómű, a kasztni. Csak a motor típusának a megnevezése más JTD HDI Multijet stb.
2016. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!