Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » GPS vs "üvegházhatás" Vajon...

GPS vs "üvegházhatás" Vajon erre gondoltak-e a gyártók?

Figyelt kérdés
Napi szinten parkolok,egy-az autófeltörőktől védett-de déli melegtől nem árnyékolt parkolóban.Nem szívesen hurcolásznám magammal a navit, hogyan védhetném meg attól, hogy a nap melege ne olvassza a szélvédőre?
2011. máj. 1. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
pl.: Leveszed?!:)
2011. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi,csak épp ezt nem szeretném.

Az autórádiót is erről hajtom meg,a kábelezését is elrejtettem.

2011. máj. 1. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


...és az üvegházhatást nem tudom hogy keverted ide, de nem is ez a lényeg. Egyébként a műanyagot nem valószínű hogy egyhamar megolvasztaná a meleg, hiszen a GPS-en belül is generálnak rendesen hőmérsékletet a különböző elektromos cuccok, bírnia kell. A napsugarak max. megfakíthatják a borítását, mint ahogy az autó műszerfalán is meglátszik egy idő után a napsütés. Egyébként kellemes, rákot okozó káros gázokat szabadít fel a fokozott napsugárzás ezekből a műanyagokból úgyhogy azért a túlzottan meleg helyeket és a nyári dugókat éppen ezért érdemes is kerülni, klíma nem véd tőlük.

2011. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Silber ***** válasza:
Kreálhatnál alufóliából némi védőbevonatot, amit csak egyszerűen ráhúzol. Viszont nem tudom, meddig lenne képes tartani az alapállapotot.
2011. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ előző, és előző előtti:valami hasonlóban gondolkodom én is, bár arra gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata a téren,mennyire tűrhetik a kütyük ezt a fajta igénybevételt.

PS:"üvegházhatás" szóösszetételt csak szójátéknak szántam.

A szélvédő árnyékolót meg gyakorlatilag.:-))

2011. máj. 1. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:
gondolj bele milyen meleg van az autóban nyáron.Hogyha bent hagyod akkor maga az lcd kijelő is elfolyik.Én már jártam úgy ,hogy annyira meleg volt ,hogy elfolyt az lcd.Én javaslom ,hogy vidd magaddal így a legegyszerűbb.
2011. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

17:27:Igaz.

Csak attól tartók a csatlakozások napi szintű ki-be dugdosása, meg a navi helyére illesztése igen csak élettartam rövidítő megoldás lehet.

2011. máj. 1. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Az árnyékoló a legjobb megoldás, az talán pár fokkal csökkenti a belső hőmérsékletet. Ha csak a készüléket burkolod be, akkor a kocsiban ugyanolyan hőmérséklet lesz, amit a készülék is fel fog venni.

De ha minden nap ugyanoda jársz, akkor minek navigáció? A legegyszerűbb lenne otthon hagyni, mármint ha nem villantásra kell. :) A rádiónak lehet máshonnan is jelet adni biztosan.

2011. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy bizonytalan tartalmú táskáért beverik az oldalablakot,nem beszélve az új "divatról" a légzsák lopásról.

Szerintem GPS-ért a vaterán licitálnak majd inkább mint kivegyenek egy szem előtt hagyottat egy darab porcelánért cserébe ...

:p))

2011. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!