Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincsen jogosítványom. Ez...

Nincsen jogosítványom. Ez nagy probléma?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és szégyen, de férfi létemre még mindig nincs jogosítványom. Nemsokára tervezem, mert talán szükségem lesz rá, meg sok munkához feltétel.


Igazából eddig annyira nem volt sürgető, hogy szerezzek, mert nincs autónk, meg főleg tömegközlekedéssel járok, és nagy bringás vagyok. Meg anyagilag is elég megterhelő, és én egyetemista vagyok még egy jó darabig.


Mégis eléggé szégyellem a dolgot, hisz sok lánynak már 18 évesen van jogsija. Már régóta nincs barátnőm, és ez a tény (hogy nincs jogsim) eléggé félénkké tesz az ismerkedésben. Mintha ez „csökkentené férfiasságomat”, hisz egy férfitól jobban elvárt, hogy tudjon vezetni.


Mellesleg autóm sincs.


Lányok, ti mit szóltok ehhez? Srácok, hasonló helyzet? Őszinte válaszokat várok, ami nem baj, ha nem megnyugtató.


2011. máj. 17. 14:31
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

A csajozáshoz semmi köze a jogsinak, emiatt ne legyél félénk. Legalábbis nekem még eszembe sem jutott ilyen szempontot figyelembe venni a párválasztásnál, szerintem a lányok többsége így van vele. Aki meg ez alapján választ, hát... talán jobb is, ha nem lesz ilyen barátnőd.


Az én ismerőseim között csak azoknak volt ilyen fiatalon jogsija, akinek a szülei ki tudták fizetni, mert azért ez nem kevés pénzbe kerül. Nekem sincs, majd ha ki tudom fizetni, lesz. Viszont sok munkahelyen tényleg előny, úgyhogy ha teheted, akkor majd csináld meg.


23L

2011. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:

[link]


Sőt, van egy aranyos sztori egy híres focistáról, akinek szintén nincs jogsija, s amikor az új klubjába igazolt, az újságírók megkérdezték tőle, hogy mikor kezdi el a KRESZ tanulását, mire ő így felelt:

- Már kisgyerekként is tudtam, hogy soha nem lesz jogosítványom, mert elképzeltem a jövőmet: vagy nagyon szegény leszek, s nem lesz pénzem autóra, vagy nagyon gazdag leszek, s saját sofőröm lesz. Végül ez utóbbi történt meg velem hál'istennek.


:-D

2011. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Nekem van jogsim, de nem úgy ismerkedek, hogy meglebegtetem a cuki rózsaszín plexilapot...

Valamilyen szinten tényleg férfias, ha tudsz vezetni, de férfiasabb, ha ki vagy gyúrva, oda mersz menni egy lányhoz.

2011. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Ha azon áll vagy bukik egy kapcsolat, hogy egyik vagy másik félnek van-e jogosítványa, az már régen rossz. Egyáltalán nem probléma ez, nem is tudom, hogy beszélhetsz be magadnak ilyen butaságot. A párom 26 éves férfi, és nincs jogsija. Mégis boldog párkapcsolatban élünk 8 éve. Nekem 18 éves korom óta van jogsim, de nem sokat használtam, mert másfél év múlva elköltöztünk 200 km-re a szülőktől, saját autóm pedig nincs.

Egy a lényeg, azért mert nincs jogsid, ne legyél gátlásos. Egy férfi nem attól lesz férfi, hogy jogosítvánnyal rendelkezik!

25/L

2011. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálam sem szempont a jogsi ismerkedésnél, csak max fura, mert az én környezetemben minden ffinak és a legtöbb nőnek is van jogsija (még a nagyijaimnak is, bár ők már pár éve nem használják:D)
2011. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
72%

27/L vagyok, most csinálom a jogsit. Engem folyton b@szogattak érte (és még most is), hogy miért nincs már jogsim. Autóra nincs pénzem. :(

A munkahelyeken meg ugye alapfeltétel. Nincs jogsid/kocsid (szolgálati autóról ne nagyon álmodj)- nincs állásod. (munkanélküli vagyok)

Másrészt nem is olcsó dolog.


Ha egy lányt zavarja, hogy nincs jogsid és kocsid, akkor azt hagyni kell a 3,14-csába. A szerelem nem arról szól, hogy kinek mije van. Azok az "aranyásók". Sz@rházi riherongyok akiket ez érdekel. Ők csak addig lesznek veled, amíg az érdekük úgy kívánja.


És akár Ferrarid is lehet (jogsival), de ha nem mersz megszólítani egy csajt, akkor aztán tökmindegy. Nem ettől férfi a férfi.


[plusz: Nekem meg van olyan dolgom, ami nem sok embernek jár az országban(ezt most nem írom le, hogy mi az, de kemény feltételeknek kell megfelelni, hogy ezt megkaphasd - ez is lehet amolyan presztízs). Akkor most mindenki szar, mert nekik nincs? - Nem]

2011. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem 19 éves korom óta van jogsim de még nem sokan láttak autóval mert saját kocsim nincs, csak a szüleim kocsiját vezetem néha.

Álláskeresésnél előny. A legtöbb helyen még a saját autó is előny.


Ha fontos neked hogy jogsid és autód legyen akkor szerintem hagyd ott az egyetemet és menj külföldre dolgozni. Gondolom ha már egyetemre jársz akkor tudsz németül vagy angolul. Külföldön 1 év alatt össze lehet gyűjteni annyi pénzt hogy normális autót tudj venni.

2011. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

26 évesen tettem le a jogsit,és soha nem érdekelt, hogy ki mit gondol erről -bár nem is kaptam emiatt sosem semmilyen beszólást- A jogsit akkor teszed le amikor úgy érzed itt az ideje.

27F

2011. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

jaj öcsém, sose parázz, ezen még lehet változtatni. most tanulj szorgalmasan, h meg tudd keresni a pénzt a jogsira, meg a kocsira is :D

persze, nem hátrány, ha ennyi idősen van az embernek, bármi olyan elfordulhat, hogy nagy hasznát veszed, de ameddig nincs saját kocsid, addig nem létfeltétel.

egyidős vagyok veled, igaz lány, és a környezetemben kb már a legbénább csajoknak is megvan a jogsija, nekem még nincs, de azért vészhelyzetben el tudok navigálni egy verdát. a páromnak van, ő is egyidős velem, és nagyon büszke vagyok rá, mert saját pénzből tavaly vett magának egy régi, de használható autót. ő is tartja fenn, nem úgy mint a korunkbeli többség, aki apuci pénzén rajozik a verdával, aztán az első fára meg feltekeredik.

2011. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 BazsiBácsi válasza:
Mondok egy egyszerű tippet: vastagon le kell szarni, hogy ki mit gondol arról, hogy van-e jogsid, vagy nem. Ennyi.
2011. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!