Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW, Mercedes sokkal megbízh...

A BMW, Mercedes sokkal megbízhatóbb mint egy Opel, Ford, Volkswagen vagy csak a neve miatt ilyen drága?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 16:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Így ez a kérdés kb. olyan, mintha azt kérdeznéd hogy egy ferrari jobb kocsi-e egy trabinál.


Az ár szerinti sorrend egyértelműen:

- ford

- opel

- VW

- BMW

- merci


A megbízhatóság szerinti sorrend már nem biztos hogy ugyanígy alakul, persze ezt márkára nehéz kimondani. Sokkal értelmesebb lenne, ha az egyes gyártók hasonló jellegű modelljeit akarnád összevetni.


Nekem az a véleményem, hogy amennyivel drágább egy opelnál vagy fordnál egy hasonló BMW, vagy merci, annál többet nem tud pl. egy merci. Tehát amit pl. megkapsz 4 millióért fordból ugyanaz bmw-ből 5-6 milliónál keződik, holott másfélszer nem jobb. Nyílván valamennyivel tartósabb, meg igényesebb, többet szán a gyár a K+F-re, de azért ezeknél a gyártóknál a nevet is kőkeményen megfizettetik.


Anyám mesélte annak idején, hogy a magyar gyárban gyártották az Adidas cuccokat aztán eladták úgy mintha külföldről hozták volna be... Ez csak egy példa arra, hogy a név bizony olykor sokba kerül...


Én mindig azt mondom hogy ár/érték arányban kell gondolkodni, és ebben szerintem az opel és a ford verhetetlen. Érdekes módon a német gyárak által gyártott BMW, VW, és merci még német honban sem tömegautók, ugyanis ott is drágák. Hiába jók ha egyszer irreálisan drágák, főleg a hasonló tudású fordhoz és opelhez képest.


Ne akarjunk továbbá összehasonlítani egy olyan mercit mondjuk egy olyan opellel, ahol a merciben ugyanabban a kategóriában egy 2-3* akkora motor duruzsol benne. A mercinél mindig is divat volt a lehető legnagyobb motort belepakolni, aminek sok előnye van, és sok hátránya is, de mindenesetre többe kerül mint egy kisebb motor (értelemszerű módon).

2011. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem sokkal megbízhatóbbak, ellenben sokkal komfortosabbak és elegánsabbak (nomeg az esetek 90%-ban sportosabbak is), ezért kerülnek többe.


Amúgy a mi BMW-nkben 300.000 km van és kopó alkatrészen kívül mást még nem kellett benne cserélni...

2011. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Audinkkal semmi baj nem volt 110e km-en keresztül. Általában a nevet kell megfizetni. A Ford egyszerű,jó. De a nagyobb német márkák elegánsabbak. Nekem például szinte mostmár bármelyik Audi jobban tetszik egy BMW-nél(najó az 5ös szép:))a Mercik pedig szerintem egyáltalán nem néznek ki jól.
2012. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!