Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyalogosként a járda melyik...

Gyalogosként a járda melyik oldalán kell közlekedni?

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy szembejönnek velem, és nem egyértelmű, hogy ki kerül, ha azonos a korunk, nemünk vagy valamiért nem eldönthető, hogy kinek illik kitérnie a másik útjából. Van arra valami (akár íratlan szabály), hogy a járda melyik oldalán szokás közlekedni?
2011. jún. 23. 22:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, ezt nem ebbe a kategóriába akartam, véletlenül írtam az autók, motorok közé.
2011. jún. 23. 22:14
 2/16 anonim válasza:
72%
Jobbra tartás van a járdán is.
2011. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát ha van ilyen szabály egyáltalán :D Mondjuk én már reflexből ott is menetirány szerinti jobb oldalt megyek.
2011. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagydarab vagy mehetsz bárhol.

Tudod - mint a terepjárók az utakon.

2011. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy van jobbra tartás a járdán is. De két ismerősöm is azt mondta, hogy szerinte nincs ilyen szabály. Hát azt hiszem, ha kimondatlan is: de nyilván nem a bal oldalon megyünk.
2011. jún. 24. 00:28
 6/16 anonim ***** válasza:
ha sötétbőrü jön veled szembe kerüld ki, mert ő nem fog....
2011. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A jobb kéz szabály, itt mintha csak egy elmélet, de gyakorlatilag semmi nincs rá. Balról is lehet előzni, stb., csak azt kell figyelembe venni, hogy ne akadályozzunk másokat. Akik párban közlekednek, azoknak hogy tudod elmagyarázni, hogy ez nem szabad? Sehogy! Ha meg széles, akkor meg úgyis mindegy, van bőven hely.
2011. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nincs rá szabály. Ilyen alapon azt is lehetne szabályozni, hogy 100 méterenként hányat kell lépni meg ilyesmi. Ha nem tartod be megbüntetnek.
2011. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze, nem olyan szabályra gondoltam, amit ha nem tartunk be: megbüntet a rendőr; csak valami íratlan szabályra, a miheztartás végett.
2011. jún. 24. 23:06
 10/16 anonim ***** válasza:
nézd: egyesek még azt sem várják meg, hogy leszállj a buszról, máris tolakodnak felfelé, máskor meg eléd vàgnak, hogy leszálláskor õk legyenek az elsõk, aztán meg gyõk2-vel mennek tovább. Ezek után a járdán való jobbra tartás már említésre sem méltó.
2011. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!