Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyalogosként a járda melyik...

Gyalogosként a járda melyik oldalán kell közlekedni?

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy szembejönnek velem, és nem egyértelmű, hogy ki kerül, ha azonos a korunk, nemünk vagy valamiért nem eldönthető, hogy kinek illik kitérnie a másik útjából. Van arra valami (akár íratlan szabály), hogy a járda melyik oldalán szokás közlekedni?
2011. jún. 23. 22:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg túlzás, de amikor jön velem szemben egy olyan ember, akinek illem alapján egyértelműen kerülnie kellene (mondjuk egy 16 éves fiatal srác, én megy egy harmincéves anyuka vagyok egy babakocsival), akkor ha én a járda jobb oldalán megyek, ő meg jön velem szemben, akkor én érezhetem úgy, hogy nehogy már én kerüljem ki őt babakocsival együtt, nem? Már arra gondoltam, hogy ilyenkor megállok, és megvárom, míg kikerül ő. De ebben benne van az is, hogy lehet, hogy nem nekem kellene a jobb oldalon mennem? Ezért lenne jó tudnom, hogy ilyenkor jogosan állok-e meg, hogy kerüljenek ki vagy nem. Nem mintha nagy elvárásaim lennének, sőt, valóban a buszokon is mindenki megy mint a tank, csak néha már baleknak érzem magam, hogy utat engedek olyan embereknek, akiknek nagyon nem kellene. Szóval, úgy bátrabban állnék meg, ha tudom, hogy a járda megfelelő oldalán megyek.
2011. jún. 25. 21:17
 12/16 anonim ***** válasza:
sajnos vannak ilyen bunkó emberek. én a babakocsira úgy tekintek mintha megkülönböztető jelzést használna :)
2011. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én jobbratartással közlekedek a járdán, és ha a fent említett 16 éves jön velem szembe, vagy kikerül vagy neki megyek. De ha én megyek a "jó oldalon" és egy nő (kismama, mama, nagymama, nem mama vagy éppen egy papó) jön a "rossz oldalon", akkor én kerülöm ki.
2011. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Nem tudom, hogy van-e szabály, de szerintem nagyon fura lenne a járda bal oldalán közlekedni.
2011. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A múltkor mentem a jobb oldalon babakocsival, jött velem szemben egy nő, és simán én kerültem ki, de csak azért, mert elgondolkodtam, és csak utólag jöttem rá, hogy neki kellett volna kétszeresen is.
2011. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A szabályt, amit keresel, úgy hívják, hogy illemszabály. Viszont az nagyon ódivatú dolog. Amióta az emberek (beleértve azokat, akiknek példát kéne mutatni) nyíltan, büszkén pofátlanok, azóta ennek semmi értelme. Vidéken talán jobb a helyzet.
2012. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!