Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlásakor milyen...

Rowena kérdése:

Első autó vásárlásakor milyen tipust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nyolc éve tettem le a jogsit, de anyagi okok miatt nem tudtam idáig autót venni. Valójában egy kisautót keresnék, amiben azért biztonságban érzem magam. Mivel továbbra sem vet fel a pénz,500e-1000e Ft közötti, olcsó fenntartású, kis fogyasztású legyen. Ha szervízre, alkatrész vásárlásra van van szükség, fontos, hogy ezt is meg tudjam úszni viszonylag olcsón. Műszaki érzékem semmi, magam nem tudom szerelni.
2011. aug. 23. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés.

a legtöbben japán vagy német autót ajánlanak.

én a amagam részéről 800ért vettem autót. Vectrát. Az elég nagy. Én megpróbáltam viszonylag koknrét elhatározásokra jutni az igényeimet illetően és aszerint csináltam szűrést a használtautó.hu oldalon. Így csak 100 autót kellett átnéznem minden egyes kereséskor.

500-1000ig elégt tág határ. Ha érdekel én a következpk alapján választottam:

-10évnél fiatalabb

-1milliónál olcsóbb, de 700nál drágább

-benzin

-klíma/légzsák (ez minimum)

-1500-2000ccmig (ha te kisebb autót akarsz, akkor te itt 1500-ig et válassz,

-min 4 ajtós (nálad ez nem tudom szempont-e, de nálam fontos gyermekem miatt)

-japán/német (nekem az autószerelőm mondta, hogy ezeket a márkákat preferáljam)


ha fel tudsz magadnak állítani efféle konkrét kritériumopkat, akkor könnyebb a választás. De így is nagyon nehéz. MIndenképpen szerelőt vigyél magaddal vásárlás előtt.


tehát vegyél fabiat. de abból 4 hengereset. A három hengeres 1,2-es többet eszik, mint a négy hengeres 1,4-es.

2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát így elsőre rávágnám,hogy kettes Swift,nekem az van,10 év alatt egyszer voltam vele szervízbe,a kötelező vezérműszíj-cserénél...

A legmegbízhatóbb kocsi a világon,viszont a töréstesztje kihívásokkal küszködik..:)

2011. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Am.itt budán néha megszakadunk a röhögéstől,amikor véletlenül erretéved egy öreg opelastrában "struccozó"

vagány csávó,aki a kedvünkért még a Juventus rádiót is felhangosítja,igaz,hogy már hallani sem lehet,annyira torz:))))

Izgulunk is,hogy haza tudjon érni szerencsétlen..:D

2011. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"japán/német (nekem az autószerelőm mondta, hogy ezeket a márkákat preferáljam)"

A japán és német az nem márka, hanem nemzetek. Egy országnak pedig általában vajmi kevés köze van egy autógyárhoz (ez olyan mintha azt mondanánk hogy mivel a Tesco angol, ezért csak angol cuccokat lehet kanpi benne). 10 éves autót pedig nincs értelme ennyiért venni, ha első kocsi akkor meg talán jobb is ha az autó ára inkább az 500e sem mint az 1 millió forint felé tendál. Az 1500 köbcenti feletti (benzines) autók többsége pedig nem éppen felel meg a kifejezetten kisfogyasztású autóknak és ami azt illeti egy nagyobb autót kicsivel többet és drágábban is kell szervízbe hordani mint egy kicsit. Na ennyit csak az első válaszhoz.

A kérdésből nem igazán derül ki hogy mégis mire mennyire és hogyan használnák az autót, linkelek pár különböző féle-fajta, de nagyjából hasonló árfekvésű autót 5-750 között, majd ha megmondja a kedves kérdező hogy melyik áll legközelebb a szívéhez és igényeihez akkor tudunk pontosítani vagy esetlge további modelleket javasolni, tessék:

Nissan Almera: [link]

Peugeot 306: [link]

Lancia Ypsilon: [link]

Ford Puma: [link]

Fiat Palio: [link]

Volvo 440: [link]

Daihatsu Sirion: [link]

Citroen Saxo: [link]

2011. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az kell neked utolsó..Fiat Palio...XD
2011. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig én szentül meg voltam győződve, hogy a japán/német az autómárka.

Vettem is egy Német Vectra típusú autót.

Akkor átbsztak?

És ha tudnál olvasni, akkor az 1500ccm feletti kategorizálást magamnak állítottam annó, amikor én vásároltam autót. Mert volt már 1,2-es, 1,4-es 1,5-ös játékautóm elég.

De alá odaírtam a kérdezőnek, hogy nyilván az ő esetében a 1500ccm alatti szűrőt ajánlatos beállítani.

2011. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

12:23 "Mert volt már 1,2-es, 1,4-es 1,5-ös játékautóm elég"


Jah..hogy Te már nem játszol,értem!


Nem is értem,hogy lehet nekem elég az 1.4-es játékautóm a Magyar utakra..

Kínkeservesen tudok csak 180-at kipréselni belőle,és a szomszéd lány is olyan megalázóan néz rám..

Na pont erről beszéltem fentebb...

Te az autódat nem magadnak veszed elsősorban,hanem másoknak.

Hogy mindenki lássa,mid van...

2011. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem figyeltél. Vectrát vettem. Az aztán nem jaszkari autó. Csak ezért vettem ezt, mert nagy, kényelemes, 500l-es csomagtartója van stb stb.

De volt már Honda Civicem (na abban igazad van, hogy gizdulni akartam vele), meg Daewoo Kalosom, Meg Nissan Almeram, Nissan Sunnym is, sőt Skoda 120L-em is. (imádtam. De azt tényleg. Első autóm volt.)

2011. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem nagyobbrészt munkába járásra (napi 35vkm), nagybevásárlásokra, ilyesmire kellene az autó. Eredetileg az Opel Corsa tetszett meg leginkább, de azt mondják, hogy a szervizelése, és az alkatrészek nagyon drágák.

Mindjárt megnézem az ajánlott linkeket. Az egyiken az 5-5,5 l-es fogyasztás nagyon tetszett.

2011. aug. 23. 14:48
 10/13 A kérdező kommentje:
Az öreg opelastrában "struccozó" vagány csávó esetében az autó kora, vagy a tipusa nevettet meg?
2011. aug. 23. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!