Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha felfele nyíló ajtós autóm...

Ha felfele nyíló ajtós autóm van, beállhatok bármilyen szűk helyre, nem gond?

Figyelt kérdés

Múltkor egy parkolóban valami barom úgy rám állt, hogy nem tudtam kinyitni normálisan az ajtót, pedig elég vékony vagyok, szűk helyre is beférek, de nagyon ideges lettem. A másik oldalról kellett átmásznom.

Ha ilyen ajtót csináltatnék: [link]

Akkor nem lenne több ilyen gondom?


2011. szept. 1. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyi, hogyha ráállsz valakire, akkor ő majd nem mászik át a másik oldalra hanem nem kíméli a 100e forintos autóját és nekivágja a tiédnek.
2011. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elöször ezt is KIFELE kell nyitni (10-15fokot), majd után felfele.
2011. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Először a sirályszárnyas ajtóra gondoltam. :D Ennek lehet kicsivel kevesebb hely kell, mint egy átlagosnak, de szerintem az átalakítás nem 5 Ft és nem is mutat jól minden autón!
2011. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezeket is először oldalra kell kinyitni és csak utána fel.
2011. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az LSD-ajtók (mert így hívják őket) a gyári, oldalra nyíló ajtók fészkébe ülnek be. Éppen ezért nem úgy nyílnak, mint a névadó Lamborghini-ajtók, hanem ahogy előttem is írták: először kifelé kell őket nyitni, hogy ne feküdjenek az ajtókeretben, majd felfelé mozdulnak el. Vagyis nagy helymegtakarítást ez sem jelent, mert kb. annyira kell kitárni az ajtót, amin már nagy nehezen be tudnál mászni. Nem is ezért találták ki őket...
2011. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez az ajtó egy marhaság
2011. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel az ajtókkal, hogy senki sem gondol arra, hogyha esetleg ne adj Isten felborul az ilyen ajtóval szerelt autójával. A gyári felfele nyílósak, speciálisan úgy vannak legyártva, hogy baleset esetén egy gombnyomással leessenek. De amit átalakítanak, azokon nyilván nincs ilyen. Nyilván jó dolog, meg menő, de akár az életedbe is kerülhet, ha homdjuk kiégni készül az autó, te meg egyszerüen kiakarnál szállni, de elfelejtetted, hogy megcsináltattad felfelé nyílósra. Ott helyben pedig nem lesz időd gödröt ásni, hogy legyen helye az ajtónak kinyílni.
2011. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kirúgdosom a szélvédőt.Vagy letekerem az ablakot.
2011. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaja, csak, ha a tető beszakad, ott nincs mit kirugdosni, fejreállsz és csak az ajtó van elötted. Nah ez a gáz.
2011. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit túl reagálod a problémát. Ráadásul ez tényleg nem megoldás.

Amúgy egy olyan autó estén ahol ez a százezres nagyságredő átalakítás már szóba jöhet, ott az ajtónak a megerősítések mait már komoly védelmi szerepe van, az autó oldal védelmében. És ezt kötve hiszem hogy az ajtó átalakítása sőt valószínű könnyítése mellet figyelembe veszik és kompenzálják.

2011. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!