Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha felfele nyíló ajtós autóm...

Ha felfele nyíló ajtós autóm van, beállhatok bármilyen szűk helyre, nem gond?

Figyelt kérdés

Múltkor egy parkolóban valami barom úgy rám állt, hogy nem tudtam kinyitni normálisan az ajtót, pedig elég vékony vagyok, szűk helyre is beférek, de nagyon ideges lettem. A másik oldalról kellett átmásznom.

Ha ilyen ajtót csináltatnék: [link]

Akkor nem lenne több ilyen gondom?


2011. szept. 1. 11:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A házilag kendácsolt "lambóajtó" valóban rontja, ronthatja az autó passzív biztonságát. Akár úgy, hogy nem tud kellően részt venni a csukott ajtó az ütközési energia elosztásában, akár úgy, hogy nem lehet kijutni az autóból. Viszont a nagyobb cégek szabványosított LSD-zsanérjai megfelelő minősítéssel rendelkeznek (általában a TÜV vizsgálja be őket) és nem rontják a passzív biztonságot. Ennek titka az, hogy nem csak találomra vágnak-hegesztenek, "mer' úgy néz ki jól az ajtó", hanem van előtte némi tervezési folyamat.
2011. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!