Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » APRILIA SCARABEO 50 4T E85-tel...

APRILIA SCARABEO 50 4T E85-tel (bioetenol) vélemények, tapasztalatok, oldhat e valamit benne?

Figyelt kérdés
Én simot használtam már bioetanollal, scarabeot lehet? Csak attól félek, nehogy valamilyen tömítést, ami nem bírja az alkoholt kioldja. Vagy 50-50%-ba lehet?
2011. szept. 2. 08:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, természetesen tank kimosás után raknák bele etanolt.
2011. szept. 2. 08:32
 2/6 anonim ***** válasza:
maximum a tankból tudja kioldani a dzsuvát, ami a koszos benzinből kioldódik, ez el tudja tömíteni a dűzniket, de 99%-ban ilyen nem történik. először tankold felesben, majd fokozatosan tankolj rá 1-2 liter etanolt, amíg csak tiszta etanol lesz a tankban, akkor nem lehet semmi gond. persze, a megfelelő beállítások kellenek etanolhoz, mint a simsonnál.
2011. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az etanolnak más a fűtőértéke át kell fúvókáznod és a gumi benzincsövet kikezdi
2011. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
már megint megszólalt egy okos. még mindig nem METIL-alkoholról beszélünk, így nem kezdi ki a gumi alkatrészeket. az első válaszban pedig leírtam, hogy etanolra kell átállítani a gépet, mint a simsont.
2011. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor, nem tesz benne semmilyen kárt, ha etanolt tankolok? A tankot se kell kimosnom, ha fokozatosan álok át?


Mit kellene átállítanom?


Köszi :)

2011. szept. 2. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
tankot kimosni sosem árt. a beállítás ugyanúgy megy, mint a simsonnál. kb 10%-al nagyobb fő, és alapjárati fúvóka. utána beszabályozni a keveréket. gyújtást elvileg nem kell rajta állítani, csak, ha nagyon ki akarod hegyezni a gyorsulását. az alkatrészek megmarásától nem félek. ha fokozatosan állsz át, az azt jelenti, hogy kb 75% feletti etanol keveréknél kell a dűzniket cserélni.
2011. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!