Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Prius : tapasztalatok,...

Toyota Prius : tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

[link]

Itt azt írják, hogy a városi fogyasztása 3.9 liter, ami nagyon kecsegtető! Mennyire lehet ennek hinni, mennyire megbízhatóak ezek az autók, illetve a karbantartás, szerviz mennyire költséges? Válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 28. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk volt 6 évig Priusunk,semmi baj nem volt vele,a fogyasztási adatokat meg elhiheted,hisz milliószor lemérték,mert mindenkinek ez az első kérdése :tényleg csak ennyit eszik ?
2011. szept. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért vagyok szkeptikus a fogyasztási adatokat tekintve, mert nekem még nem volt Priusom, tapasztalatból nem tudom mennyit fogyaszt.A gyár által közzé tett adatokat meg esetleg kozmetikázhatják, hogy a fogyasztók előtt jobb színben tüntessék fel a kocsit.
2011. szept. 28. 07:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megpróbálnák kozmetikázni ,eltudod képzelni,hogy például a svájci,osztrák,német emberek milyen pereket akasztanának a nyakukba ? Gondolod,hogy a sváb lenyelné,hogy az autó csak papíron eszik 3,9-et de a valóságban ezt nem lehet elérni ? Mindenki azonnal visszakövetelné Toyiéktól a Priusa árát !
2011. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy hybrid autó, így nem értem, hogy miért olyan hihetetlen...
2011. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha már Toyota, inkább egy dízel Aurist vennék. Összességében nem ér annyival többet, amennyivel többet fizetsz érte, és van egy szerintem csúnya autód.
2011. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Annyira azért nem fantasztikus az a 4 liter, gondolkodjunk el egy kicsit!


Ez egy hibrid autó, amire ügye azt mondják hogy a fékezési energiát visszatáplálja, gyorsításhoz akkut használ, stb...


Ha belegondolunk egy kicsit optimálisabb benzinmotorral (RIP vankel) mindenféle külön elektromos motor meg akku nélkül lehetne ezt hozni, csak akarni kéne... (meg persze nem energiazabáló hülyeségekkel telepakolni a kocsit). Érdekes módon a swift és egyéb kisebb autók már a 90-es években tudtak 4,5-5.5 literes fogyikat hozni, ahhoz képest 20 évvel később ez a 4 liter nem olyan nagy szenzáció. Mellesleg a WV Lupó 3L pl. 3 liter gázolajat eszik, megint csak mindenféle "varázslat" nélkül...



Ezekhez képest a kb. kétszeres bonyolultságot hozó hibridnek sztem ez a minimum amit hoznia kell. Magam részéről akkor vennék hibridet ha mondjuk a hibrid miatt lemenne 3 lityi körülre (csak városban) a fogyi... Akkor már talán...

2011. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az új Dacia Logan is 3,9-et fogyaszt, rendes benzinmotorral, és normális formával. Amúgy nekem tetszik a Prius alakja, mivel Észak-Amerikára emlékeztet, mert ott gyakori.
2015. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!